اگر به دنبال راه حلی بادوام، شیک و ایمن برای پله های خود هستید، بازسازی پله های خود با پله های بلوط یک انتخاب عالی است.

سازنده انواع کفپوش پله با انواع چوب

تفاوت بین پله های بلوط و پله های روکش بلوط چیست؟

تفاوت بین پله های تمام چوب بلوط و پله های روکش بلوط در نحوه نصب آنها بر روی پله ها نهفته است.

پله های بلوط قطعات تمام چوب بلوط هستند که معمولاً در ساخت و سازهای جدید پله ها یا هنگام بازسازی کامل یک راه پله موجود استفاده می شوند. اینکف پله ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مستقیماً بر روی شمشیری یا رایزر پله نصب می‌شوند و می‌توان آن‌ها را با انواع رنگ و روغن های گیاهی برای رسیدن به ظاهر دلخواه تکمیل کرد.

از طرف دیگر، پله های روکش بلوط به گونه ای طراحی شده اند که روی پله های موجود نصب شوند. این کف ها نوارهای نازکی از بلوط هستند که روی کف های موجود چسبانده شده و گاهی اوقات نیز میخ می شوند. این روش نصب، فرآیند بازسازی را سریعتر و آسان تر می کند، زیرا نیازی به برداشتن کف پله های موجود را از بین می برد.

کف پله چوب بلوط
کف پله چوب بلوط

چوب بلوط به عنوان یک ماده اولیه پایدار برای نوسازی راه پله

چوب بلوط یک نوع چوب سخت و مقاوم در برابر سایش است که تا آخر عمر باقی می ماند. بنابراین اگر به دنبال راه حلی پایدار برای بازسازی پله خود هستید، کف پله های بلوط تمام چوب یک انتخاب عالی هستند .

تعمیر آسان با سنباده زدن و/یا روغن کاری

یکی از مزیت های اصلی پله های بلوط این است که با سنباده زدن و روغن کاری به راحتی قابل بازیابی هستند . این کار حتی پس از سال‌ها استفاده فشرده، کف پله و نرده و هندریل ها را مانند روز اول نگاه می دارد .

نوارهای راه پله بدون لغزش ( ترمز پله )

هنگام بازسازی پله ها، مطمئناً ایمنی یک جنبه مهم است. پله های چوبی ممکن است لغزنده باشند. به همین دلیل توصیه می شود از نوارهای شیک ضد لغزش پله استفاده کنید که با ظاهر چوب بلوط همخوانی داشته باشد. این نوارهای پله چسبندگی بیشتری را ایجاد کرده و از لیز خوردن جلوگیری می کند. آنها در رنگ ها و مواد مختلف موجود هستند و بنابراین می توانند به خوبی با رنگ بندی پله ها هماهنگ شوند.

صداهای خش خش کمتر

پله های چوبی می توانند صدای خش خش ایجاد کنند. این معمولاً به دلیل نصب نادرست است که در نتیجه پله ها تحت کشش هستند یا به دلیل وجود کثیفی که در طول سال ها بین ترک ها و اتصالات نشسته است. علاوه بر این، در بسیاری از پله های چوبی از چوب صنوبر استفاده می شود که با تغییر درصد رطوبت، به راحتی جمع شده و منبسط می شود. چوب بلوط بسیار محکمتر است و اگر به درستی نصب شود صدای خش خش تولید نمی کند. بنابراین یک راه پله بلوط نه تنها می تواند یک تقویت بصری برای فضا باشد، بلکه راحتی آن را نیز بهبود می بخشد.

هزینه و زمان بازسازی پله بلوط

هزینه ها به شکل کف پله ها ، مراحل الگوبرداری و ساخت بستگی دارد . پله چوب بلوط یک پله ارزان قیمت نیست و وقت و زمان زیادی می طلبد .


مطالب و مقالات مرتبط با موضوع چوب بلوط :

 • ایده جالب برای دکوراسیون و دیوارکوب چوب بلوط
  ایده های جالب دکوراسیون چوب بلوط ، طراحی و ساخت دکوراسیون چوبی سفارشی ، دیوارکوب و قفسه بندی چوب بلوط ( روکش )
 • چوب بلوط در مقابل گردو
  وقتی به دنبال چوبی با کیفیت خوب برای قطعه ای از دکوراسیون خود هستید ، چوب های زیادی برای انتخاب وجود دارد . با این حال ، هرچه کیفیت چوب بهتر باشد ، انحصاری تر است ، و وقتی چیزی منحصر به فرد باشد ، معمولاً به این معنی است که بسیار گران است .
 • انواع چوب در مقابل راش ( برای دکوراسیون ، کفپوش و کابینت )
  این یک بررسی دقیق از چوب بلوط و چوب راش است که نکات مثبت و منفی آنها را در مورد در دسترس بودن ، استفاده در دکوراسیون ، استفاده از کفپوش و استفاده از کابینت نشان می دهد .
 • چوب بلوط
  چوب بلوط یکی از محبوب ترین چوب های مورد استفاده در مبلمان و کفپوش است . این چوب اغلب در مبلمان سنتی ، صنعتگری و سبک سفارشی یافت می شود و چوب انتخابی طراحان مشهور مبلمان گوستاو استیکلی و فرانک لوید رایت است
 • تفاوت بین پله های کاج و بلوط
  کاج و بلوط دو چوبی هستند که معمولاً در کف پله ها استفاده می شوند. هر دو را می‌توان در هر خرده‌فروشی بزرگ خانه یا حیاط تامین الوار خریداری کرد. هر دو بادوام هستند،
 • رنگ آمیزی چوب بلوط با رنگ های پوششی ولی موج نما
  چوب بلوط بدلیل بافت و آوند های درشت و چوب با نقوش درهم و متراکم بسیار زیبا و خاص است یکی از ویژگی های این چوب این است که بعد از رنگ آمیزی بازهم رگه و بافت آن مشاهده می‌شود و به سختی می توان آنها را از دید پنهان کرد

WhatsApp us