طراحی دکوراسیون دفتر کار
طراحی دکوراسیون دفتر کار

بسیاری از ما “کار از خانه” را به عنوان یک کار عادی و جدید خود پذیرفته ایم. با پیدا کردن یک ایستگاه کاری در اکثر خانه‌های ما، دیگر نیازی به پریدن از یک اتاق به اتاق دیگر برای شرکت در جلسات اداری نیست. اینجاست که نیاز به نکاتی در مورد سازماندهی دفتر کار خانگی نمایان می شود.

اگرچه بسیاری از ما لپ‌تاپ‌ها را به عنوان نجات‌دهنده کار خود داریم، چندین نفر هستند که به فضاهای کاری بزرگ‌تر نیاز دارند، به ویژه طراحان، مهندسان، هنرمندان و معماران. وجود کتاب، دفترچه یادداشت، فایل‌ها، تابلوهای طراحی و لوازم التحریر می‌تواند در کمترین زمان فضای کاری شما را به یک منطقه شلوغ تبدیل کند. به همین دلیل است که شما به یک مکان مشخص برای این موارد نیاز دارید تا در کارهای روزمره شما اختلال ایجاد نکنند.

اگر به این فکر می کنید که چگونه دفتر کار خانه خود را بهتر سازماندهی کنید، این نکات سازماندهی دفتر خانه به شما کمک می کند تا یک فضای کاری بدون درهم و برهم و بدون تلاش زیاد ایجاد کنید.

یک ایستگاه کاری تعیین شده، نکته شماره یک سازمان اداری خانه است

شکی نیست که کار از خانه می تواند حواس پرتی بزرگی باشد زیرا اعضای خانواده حضور دارند و کارهای خود را انجام می دهند و سایر فعالیت ها طبق معمول انجام می شود. بنابراین، به دنبال گوشه ای در خانه خود باشید که کمترین حواس پرتی را به همراه داشته باشد و در عین حال ملزومات کاری شما را نیز در برگیرد. اطمینان حاصل کنید که هیچ کس دیگری وقت خود را در اینجا سپری نمی کند و بگذارید آن مکان ایستگاه کاری شما باشد. اگر اتاقی خلوت است، به‌ویژه زمانی که نمی‌خواهید در حین تمرکز روی کار مزاحمتی ایجاد کنید، به جکپات رسیده‌اید. می توانید بالکن خود را (در صورت وجود) به فضای کاری خود تبدیل کنید و به این ترتیب مزاحم بقیه خانه ها نشوید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
بالکن شما می تواند به ایستگاه کاری شما تبدیل شود

کابینت های ذخیره سازی برای نکات سازماندهی دفتر خانه بهترین هستند

نصب کابینت برای قرار دادن ملزومات کار شما تقریباً مانند یک افزودنی دائمی به خانه شما است. اگر در حرفه ای هستید که از شما می خواهد به کتاب های زیادی، برگه های طراحی، انواع مختلف لوازم التحریر یا یادداشت برداری مراجعه کنید، به احتمال زیاد روی میزتان شلوغی زیادی وجود دارد. فضای کاری نامرتب به تمرکز کمکی نمی کند و به همین دلیل است که کابینت های ذخیره سازی به کمک شما می آیند. در سازماندهی دفتر خانه خود ، می توانید کابینت های دیواری یا کابینت های زمینی را نصب کنید. ملزومات کار خود را در این کابینت ها سازماندهی کنید و شاهد تبدیل فضای اداری خود به یک پناهگاه شیک باشید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
کابینت های بسته را برای نگهداری لوازم ضروری دفتر بگیرید

سازمان اداری خانه بدون لوازم اداری ناقص است

برای اینکه بدانید چگونه لوازم اداری را در خانه سازماندهی کنید و یک ایستگاه کاری عالی ایجاد کنید، باید همه چیز را در اختیار داشته باشید تا به شما کمک کند تا به راحتی کار کنید. روی خرید لوازمی مانند پایه خودکار، سازمان‌دهنده فایل ، یک سبد پلاستیکی برای رول‌های نقاشی خود، یک قفسه مجله و هر چیزی که می‌تواند به شما در مرتب کردن وسایلتان کمک کند، سرمایه‌گذاری کنید. همه اینها به سازماندهی و در جای خود کمک می کند بدون اینکه مجبور باشید در صورت نیاز فوری به دنبال چیزهایی بگردید. آنها نباید گران باشند زیرا جایگزین های ارزان همیشه هنگام خرید آنلاین یا حتی از یک فروشگاه محلی در دسترس هستند.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
دسترسی به منابع در یک فضای کاری سازمان یافته آسان است

قفسه های باز برای سازماندهی دیوار دفتر خانه عالی هستند

خانه شما برای قرار دادن یک ایستگاه کاری ساخته نشده است و به همین دلیل است که بسیاری از ما به سختی می‌توانیم مکان مناسبی را برای کارهای اداری روزانه اختصاص دهیم. میز را می توان به نوعی مرتب کرد، اما در مورد ذخیره سازی چطور؟ اینجا جایی است که می توانید به فضاهای عمودی در خانه خود توجه کنید که می توانند بهترین مکان برای سازماندهی دیوار اداری خانه باشند. ممکن است دیوار بالای میز شما یا پشت آن باشد. این فضاها بسیار زیاد خواهند بود زیرا معمولاً مساحت کف توسط مبلمان دیگر اشغال شده است. قفسه های باز یا شناور را نصب کنید که امکان سازماندهی آسان و میز کار بدون درهم و برهمی را فراهم می کند.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
جایی برای قفسه های قابل حمل روی دیوارها پیدا کنید

فضایی با نور طبیعی یکی از ضروریات سازماندهی دفتر خانه است

در حالی که همیشه نمی توانید ایستگاه کاری خود را در دفتر انتخاب کنید، مطمئناً در خانه می توانید. فضایی که نور طبیعی زیادی دریافت می کند به شما کمک می کند در مصرف برق صرفه جویی کنید و در حین کار در معرض نور خورشید قرار بگیرید. کار در نور طبیعی به تمرکز و هوشیاری نیز کمک می کند. بالکن یا مکانی نزدیک به پنجره می تواند مکان مناسبی برای راه اندازی ایستگاه کاری شما باشد. همچنین فضاهای روشن و جادار به شما اشتیاق کار می دهد و احساس خواب آلودگی نمی کنید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
فضای باز با نور طبیعی ایده آل خواهد بود

برای بهترین سازمان اداری خانه، مرتباً شلوغی ها را کنترل کنید

از یک متخصص در مورد نحوه سازماندهی یک دفتر کار خانگی بپرسید و آنها موافقت خواهند کرد که این وظیفه ای است که باید هر هفته یا هر دو هفته یکبار آن را با جدیت انجام دهید. شلوغی میز کار و همچنین کابینت ها یک وظیفه سازمانی مهم است که نباید آن را نادیده بگیرید. مواردی مانند خودکارهای استفاده نشده، رسیدهای قدیمی و صورتحساب های بانکی، روزنامه ها و پرینت های قدیمی، و شارژرها و سیم های ناکارآمد، معمولاً به مرور زمان فضای کاری شما را شلوغ می کنند. شلوغی منظم به شما کمک می کند فقط چیزهایی را که در اطراف خود نیاز دارید نگه دارید. یک فضای کاری تمیز به سازماندهی بهتر و سهولت کار منجر می شود.

طراحی دکوراسیون دفتر کار
طراحی دکوراسیون دفتر کار

تمیز کردن منظم یک امر ضروری است

صرفاً راه اندازی یک ایستگاه کاری در خانه و پیروی نکردن از یک سیستم برای سازمان منجر به نتایج نامطلوب می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که محیط کار شما در خانه برای شما و شغل شما مفید است. امیدواریم این نکات سازماندهی دفتر کار خانگی به شما در عملکرد روان و بهبود بهره وری کمک کند. برای کمک گرفتن از کارشناسان سازمان اداری در منزل می توانید با ما در فن و هنر در ارتباط باشید .


مطالب مرتبط با موضوع طراحی دکوراسیون :

WhatsApp us