همه آنچه باید در مورد چوب گردو بدانید

• به روز شده در 20 ژوئیه 2021

آیا می دانستید که چوب گردو یک چوب سخت عجیب و غریب محبوب است؟ به دلیل استحکام، دوام و رنگ‌های قهوه‌ای پر جنب و جوش آن ارزشمند و مورد علاقه است. آیا این یک انتخاب برتر است؟ سازگاری چوب گردو باعث می شود که بهترین گزینه برای مبلمان باشد. ما در مورد مبلمان اداری رسمی و طراحی های معاصر اواسط قرن صحبت می کنیم. مبلمان ساخته شده با چوب گردو بسیار چشمگیر است. هرگز از امتیاز کوتاه نمی آید. برای دوستداران چوب و مبلمان، گردو مانند یک رویاست. کار با آن بسیار آسان است و به زیبایی تمام می شود.

اگر نمی دانید، درختان گردو می توانند واقعاً بزرگ شوند! ارتفاع آنها می تواند بیش از 100 فوت و قطر آن تا 6 فوت می باشد. آنها در محیط هایی که آفتاب کامل وجود دارد بهترین و سریع رشد می کنند. فکر می کنید در مورد چوب گردو اطلاعات زیادی دارید؟ دوباره فکر کن! بیایید حقیقت را کشف کنیم و بیشتر بدانیم:

ویژگی های چوب گردو
الگوی دانه چوب گردو
رنگ های چوب گردو
تفاوت چوب گردو و چوب بلوط
چند راز در مورد چوب گردو
برخی از سوالات متداول در مورد چوب گردو

ویژگی های چوب گردو

رنگ های چوب گردو بر اساس اینکه منشا چوب کدام قسمت از درخت است، متفاوت است. چوب صنوبر بیرونی ترین قسمت درخت است. در درخت گردو، رنگ‌های چوب از زرد و خاکستری تا سفید تقریباً کرمی متغیر است. چوب دل ( مغز درخت ) هر درخت، درونی ترین قسمت درخت است. در درخت گردو، چوب قلب به سمت خاکستری با رنگ‌های زنده حرکت می‌کند. این شامل انواع قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره با مقداری خاکستری، پرتوهای قرمز، رنگ‌های ارغوانی و رگه‌های تیره است.

پایدار و محکم
بادوام، مستحکم اما سنگین نیست
مقاومت در برابر ضربه خوب
کار برای کنده کاری و چرخش آسان است
این چوب به خوبی چسب و میخ می کند
کیفیت خمشی مناسبی دارد
چندین رنگ منحصر به فرد
دانه ریز و منصفانه مستقیم

درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
 1. الگوی دانه چوب گردو
  چوب گردو دارای دانه بندی عالی و صاف است که بافت آن کمی ساینده است. گاهی اوقات تورم یا برخی بی‌نظمی‌ها، شاید از جمله موج‌ها یا فرها را نشان می‌دهد.

یک “دانه فاق” می تواند به طور طبیعی در جایی که شاخه های درخت باعث چین شدن الیاف چوب می شود ایجاد شود. هر سال یک حلقه سالانه جدید سعی می کند در فضای باقی مانده جا شود و چین ها همچنان در جایی که چوب صاف می شود تشکیل می شود. اگر این کار را انجام دهید از برجستگی های روی درخت که شبیه زگیل است، یک پوسته به وجود می آید.

Burl ( جوش چوب ) از تقسیم غیر طبیعی سلول های رشد ایجاد می شود و در صورت نیاز راهی برای رشد شاخه های جدید درخت فراهم می کند. یک پوسته در دانه های چوب گردو شبیه به شکل چرخشی فشرده است. گردو با الگوی دانه ای بین بلوط برجسته و بافت یکنواخت افرا متمایز است.

درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
 1. رنگ های چوب گردو
  آیا می دانستید که رنگ های چوب گردو متفاوت است؟ همه اینها بر اساس قسمتی از درخت است که منشا آن است. چوب صنوبر بیرونی ترین قسمت درخت است. در درخت گردو، رنگ‌های چوب از زرد و خاکستری تا سفید تقریباً کرمی متغیر است.

چوب دل هر درخت، درونی ترین قسمت درخت است. در درخت گردو، چوب قلب به سمت خاکشیر با رنگ‌های زنده حرکت می‌کند. این شامل انواع قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره با مقداری خاکستری، پرتوهای مایل به قرمز، رنگ‌های ارغوانی و رگه‌های تیره است.

درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
 1. تفاوت بین چوب گردو و چوب بلوط
  شما باید قدر چیزهایی را بدانید که طبیعت به شما می دهد، درست است؟ شما هزاران درخت مختلف در دسترس دارید و نمی دانید کدام کدام است. خیلی ها هستند که خیلی شبیه هم هستند. با این حال، با نگاه دقیق، می توانید تفاوت های بین این دو را تشخیص دهید. همیشه نوعی سردرگمی بین چوب گردو و چوب بلوط وجود داشته است. بنابراین، ما اینجا هستیم تا رکورد را درست کنیم. ما موفق شدیم آن را به دسته‌هایی تقسیم کنیم، بیایید از مردم شروع کنیم:

غلات چوبی: گردو دارای دانه های صاف تری است در حالی که چوب بلوط دارای شکل دانه های برجسته است. علاوه بر این، ظاهری منحصر به فرد با دانه های مواج دارد.
رنگ: بلوط چوبی با رنگ روشن است که رنگ های قهوه ای روشن تا متوسط ​​را ارائه می دهد. با این حال، گردو به عنوان چوب تیره در نظر گرفته می شود، با سایه ای که از رنگ پریده تا قهوه ای تیره متغیر است.
دوام: هر دو چوب گردو و بلوط قوی، بادوام و حمایت کننده هستند.
قیمت: چوب گردو گران است؟ این چوب با کیفیت عالی در نظر گرفته می شود. بنابراین، در مقایسه با هر چوب دیگری گران است. در طول های بلند، چوب گردو به طور کلی در دسترس نیست و معمولاً در مقایسه با انواع مختلف چوب، گره ها و چفت های بیشتری دارد. بنابراین، برای ساخت مبلمانی که آن را گرانتر می کند، نیاز به خرید جنگل های زیادی است. اما، ما را اشتباه نگیرید، چوب بلوط نیز گران است. به یاد داشته باشید که این یک چوب سخت است، رشد آن بسیار کندتر است که باعث گرانتر شدن آن می شود.
چوب گردو به عنوان مبلمان: گاهی اوقات از چوب گردو به عنوان مبلمان اداری یا اداری استفاده می شود. گاهی اوقات، برای تکمیل سایه های تیره، با یک لکه طبیعی یا تیره تمام می شود. چوب گردو یک چوب سخت است که از نظر دانه، رنگ و استحکام ارزش دارد. شما می توانید یک روکش صاف را تضمین کنید.

درباره چوب گردو
درباره چوب گردو
 1. چند راز در مورد چوب گردو
  آیا تا به حال چنین چیزی در مورد چوب گیلاس شنیده اید؟ میدونی اون یکی که با گذشت زمان تاریک میشه؟ به نظر می رسد، چوب گردو با افزایش سن سبک تر می شود. شما یک رنگ عسلی پر جنب و جوش دریافت خواهید کرد. آیا دلیل این تغییر را می دانید؟ عناصر زیادی وجود دارند که می توانند چوب تیره را روشن کنند و بالعکس. با این حال، دلیل اصلی قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول سال ها خواهد بود.

این تغییر رنگ به اندازه پتینه ای که در چوب گیلاس ایجاد می شود مشخص نیست. به عنوان مثال، هنگام ساخت یک آلات موسیقی، چوب گردو می تواند یک انتخاب عالی باشد. آیا می دانستید که از این چوب خاص در ساخت ویولن و گیتار استفاده شده است؟ چوب گردو نیز یک انتخاب عالی برای خم شدن با بخار است.

 1. برخی از سوالات متداول در مورد چوب گردو
  فکر می کنید به اندازه کافی یاد گرفته اید؟ ما هنوز کاملاً تمام نشده ایم! برای آسان‌تر کردن کارها برای همه، همه سؤالات متداول را که معمولاً از شما می‌پرسیم جمع‌آوری کردیم! یک خودکار بردارید، شروع به یادداشت برداری کنید!

چوب گردو چه رنگی است؟

چگونه می توان چوب گردو را شناسایی کرد؟ اکثر مردم با چوب گردو به دلیل رنگ تیره آن که می تواند مانند قهوه یا رنگ شکلاتی عمیق باشد، آشنایی دارند. اما نکته اینجاست که چوب تیره بومی آمریکای شمالی است. برخلاف افرا، بلوط یا گیلاس، چوب گردو با گذشت زمان روشن می شود.

کاربردهای رایج چوب گردو چیست؟

مردم در سرتاسر جهان از چوب های گردو برای چاقو، اسلحه و کنده کاری استفاده می کنند. همچنین شاهد استفاده از آن برای مبلمان، کابینت، کفپوش، روکش های چوبی هستیم. حتی در دنیای لوازم جانبی نیز بیشتر برای ساخت عینک آفتابی چوبی استفاده می شود .

گردو نرم است یا سخت؟

یک تصور غلط رایج در مورد چوب نرم و چوب سخت وجود دارد که به نوعی نشان دهنده استحکام چوب یا مقاومت آنها در برابر آسیب هایی مانند اصطکاک یا فرورفتگی است.

اما، چیز سخت است به معنای آن چوب هایی است که از درخت دو لپه ای مانند گونه های پهن برگ به دست آمده اند، در حالی که “نرم چوب” به چوب هایی اطلاق می شود که از درختان ژیمنوسپرم مانند مخروطیان به دست می آیند.

چوب گردو چقدر سخت یا متراکم است؟

اگر در مورد دوام چوب نگران هستید، ممکن است از اصطلاح “سختی” استفاده کنید. با این حال، به آزمون سختی جانکا اشاره دارد. چوب گردو 1010 پوند یا 1010 جانکا را نشان می دهد. برای ارزیابی، گیلاس 995 جانکا، و افرای سخت 1450 جانکا است، در حالی که بلوط قرمز 1290 جانکا و بلوط سفید 1360 جانکا است.

چگونه بفهمیم که مبلمان از چوب گردو ساخته شده است؟

بسیاری از مردم این سوال رایج را در ذهن خود دارند. بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا مبلمانی که دارید از چوب گردو ساخته شده است یا خیر این است که آن را از یک مغازه مبل فروشی معروف یا معتبر خریداری کنید.

بسیاری از انواع چوب ها شبیه چوب گردو هستند یا ممکن است برای تقلید از نوع دیگری تغییر داده شوند. چوب های واقعی و اصیل معمولاً تنوع رنگی دارند.

مطالب مرتبط با موضوع چوب گردو :