معرفی انواع کفپوش چوبی

کفپوش چوبی : چوب سخت ، چوب مهندسی شده و جایگزین های چوب

معرفی انواع کفپوش
معرفی انواع کفپوش

ترجمه از سایت : thespruce.com

اگر در حال بازسازی خانه خود هستید ، به احتمال زیاد دوست دارید کفپوش چوبی را حداقل در یکی از اتاق های خود داشته باشید . کفپوش چوبی ظاهری جاودانه دارد و گرمای فوق العاده ای به خانه می بخشد .

برای کفپوش های چوبی واقعی ، دو گزینه انتخابی دارید : کفپوش چوبی جامد و کفپوش چوبی مهندسی شده . فراتر از آن ، انبوهی از جایگزین‌ های چوب یا پیشنهادات چوب مصنوعی وجود دارد که چوب واقعی را شبیه ‌سازی می‌ کنند ، اما درون خود چوب کمی دارند یا اصلاً چوب ندارند :

  • کفپوش بامبو
  • کفپوش لمینت
  • کفپوش وینیل لوکس و کاشی
  • §         سرامیک با ظاهر چوبی .

کفپوش چوبی تمام چوب

همانطور که نامش می‌ گوید ، کف چوبی تمام چوب ، در تمام طول ، از بالا به پایین ، از چوب خالص است . این شبیه به هر تکه چوب دیگری است که مستقیماً از چوب اره شده باشد – هیچ ماده اضافی به آن اضافه نشده است .

کفپوش های چوبی یا ناتمام یا از پیش ساخته می شوند . چوب سخت ناتمام کمی ارزان تر از پیش ساخته است ، اما نیاز به سنباده زدن سبک ، رنگ آمیزی ( اختیاری ) و آب بندی پس از نصب دارد .

روی کفپوش های چوبی از پیش آماده شده ، می توانید بلافاصله پس از نصب راه بروید . در موارد ناتمام ، باید استفاده را تا زمان ( رنگ ) مهر و موم شدن محدود کنید . پس از آب بندی ، باید حداقل 48 ساعت صبر کنید تا درزگیر خشک شود . حتی در این صورت ممکن است نیاز به کت های اضافی باشد . با ناتمام ، مزیت این است که می توانید آن را رنگ کنید و آن را به مشخصات دقیق خود مهر و موم کنید . با استفاده از کفپوش چوبی پیش ساخته ، مزیت زمان چرخش سریعی برای تان خواهد داشت .

چوب های سخت باید به یک کف چوبی میخکوب شوند . برخلاف سایر گزینه های کفپوش چوبی ، نمی توان آن را مستقیماً روی بتن یا بالای کف موجود نصب کرد . به دلیل نیاز به میخ ، توصیه می شود که نصاب کف چوبی را استخدام کنید . در صورت تمایل ، می توان منگنه های کف را از مراکز بهسازی منزل اجاره کرد .

از آنجایی که چوب های سخت به ویژه مستعد خراش و فرورفتگی هستند ، به مقیاس درجه سختی جانکا توجه ویژه ای داشته باشید و گونه ای از چوب را متناسب با سبک زندگی و بودجه خود خریداری کنید .

بزرگ ترین مزیت کفپوش های چوبی این است که می توان آن را بارها سنباده زد و عمر آن را به معنای واقعی کلمه برای چندین دهه افزایش داد . بزرگ ترین ضعف آن این است که نمی توان این کفپوش ها را در مناطق مرطوب مانند زیرزمین یا حمام نصب کرد .

معرفی انواع کفپوش و پارکت چوبی و چوب مهندسی
معرفی انواع کفپوش

کفپوش چوبی مهندسی شده

کفپوش های چوبی مهندسی شده جایگزینی برای کفپوش های چوبی جامد است که اکنون فروششان از فروش چوب های جامد پیشی گرفته است . اگر از یک خرده ‌فروش محلی درخواست کفپوش‌ های چوبی واقعی را بکنید ، احتمالاً شما را به سمت کف‌ پوش ‌های چوبی مهندسی شده هدایت می ‌کنند .

کفپوش مهندسی شده یک ساندویچ از چوب روکش و تخته سه لا است . چوب نهایی همان چیزی است که می بینید و روی آن راه می روید ، در حالی که تخته سه لا زیر 75 درصد یا بیشتر از کفپوش را تشکیل می دهد .

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده
پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

این تخته سه لا است که کفپوش چوبی مهندسی شده را از چوب سخت متمایز می کند . هر لایه عمود بر لایه مجاور خود قرار می گیرد و به این چوب قدرت ابعادی می بخشد . این بدان معناست که کفپوش های چوبی مهندسی شده به خوبی در برابر مناطقی با رطوبت مانند زیرزمین ها و حمام ها مقاومت می کنند .

یکی دیگر از مزایای چوب مهندسی شده گستره گزینه های نصب است . برخی از نسخه ها را می توان مانند چوب های جامد میخ کرد ، در حالی که نسخه های دیگر را می توان به عنوان کف شناور نصب کرد .

کف ‌های شناور نیازی به میخ یا پیچ ندارند و معمولاً به حداقل آماده ‌سازی کف زیرین نیاز دارند . تا زمانی که کف موجود شما صاف و پایدار است ، می توانید کف شناور را درست در بالا نصب کنید .

نقطه ضعف کفپوش چوبی مهندسی شده لایه نازک بالای آن است . این لایه پایانی 48 تا  24 سانتی متر را می توان سنباده زد ، اما فقط یک یا دو بار و هر سنباده باید سبک باشد .

در هر صورت باید قبل از سنباده کاری از یک شرکت معتبر کف سازی مشاوره بگیرید . برخلاف چوب سخت ، خراش ها و فرورفتگی های عمیق در چوب های مهندسی شده را نمی توان سنباده زد .

معرفی انواع کفپوش و پارکت چوبی و چوب مهندسی
معرفی انواع کفپوش و پارکت چوبی و چوب مهندسی

کفپوش چوب مصنوعی : جایگزین های چوب

اگر آماده نیستید هزینه های بالای کفپوش چوبی واقعی را متعهد شوید ، چهار جایگزین برای چوب مصنوعی دارید : کفپوش بامبو ، کفپوش لمینت ، تخته وینیل لوکس ، و کاشی و سرامیک با ظاهر چوب .

کفپوش بامبو

یکی از جایگزین های محبوب برای چوب های سخت کفپوش بامبو است . در حالی که بامبو به جای چوب سخت ، یک انتخاب است ، معمولاً به عنوان چوب سخت طبقه بندی می شود و به دلیل ویژگی های سبز ظاهری و سازگار با محیط زیست آن بسیار ارزشمند است .

بامبو به نظر می رسد واکنش قابل توجهی مانند چوب واقعی دارد . نصب آن آسان است ، بسیار بادوام است و به ارزش فروش مجدد خانه می افزاید .

کف پوش لمینیت

کفپوش لمینت چوب واقعی نیست ، حداقل نه به شکلی که چوب سخت و چوب مهندسی شده است . این لایه از یک لایه نازک از کاغذ تزریق شده با رزین تشکیل شده است که همگی روی یک کامپوزیت با تراشه چوب قرار دارد . بنابراین ، کفپوش لمینت از نظر فنی چوبی است . یا به طور دقیق تر ، کفپوش لمینت حاوی چوب است .

کفپوش لمینت شبیه سازی دقیق چوب است . لایه تصویر در اصل عکسی از چوب است . با مارک های بهتر پارکت لمینت ، این امکان وجود دارد که از نزدیک به این محصول نگاه کنید و همچنان گول بخورید .

از جمله مزایای پارکت لمینت می توان به مقاومت در برابر خش ، سهولت نصب و هزینه کم آن اشاره کرد . برخی از معایب پارکت لمینت آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت ، لغزنده بودن و سنباده زدن و تعمیر آن است .

کفپوش لوکس وینیل پلانک

کفپوش های لوکس وینیل تخته ای در نسخه هایی عرضه می شوند که به طرز قابل توجهی شبیه چوب طبیعی هستند . درست مانند کفپوش لمینت ، LVP در تخته های بلند به عنوان یک کف شناور نصب می شود ، بنابراین نیازی به چسباندن آن به زیر کف نیست .

تفاوت کفپوش لوکس وینیل پلانک با کفپوش لمینت در ضد آب بودن آن است . LVP برای نصب در محیط های با رطوبت بالا مانند حمام ها کامل بی خطر است .

رسیدگی بیشتر به LVP ، تخته ‌های ضخیم ‌تر با برجسته ‌سازی عمیق ‌تر برای ظاهری بیشتر از چوب مصنوعی به شما می ‌دهد .

کاشی و سرامیک با ظاهر چوب

کاشی و سرامیک به طور سنتی در مربع های بزرگ از مربع 12 تا 84 سانتی متر به صورت کاشی معرق تولید می شد . بنابراین ، تخته های بلند و باریک کاشی و سرامیک جدیدتر در بازار هستند . اما اگر می خواهید کاشی و سرامیک شما کفپوش چوبی واقعی را شبیه سازی کند ، فرمت ضروری است .

کاشی و سرامیک پلانک مانند کفپوش وینیل لوکس است که 100 درصد ضد آب است . این شبیه سازی دقیق تر از چوب نسبت به کفپوش لمینت یا LVP است .

معرفی انواع کفپوش و پارکت چوبی و چوب مهندسی
معرفی انواع کفپوش و پارکت چوبی و چوب مهندسی

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، کفپوش ، کفپوش لمینت ، طراجی کفپوش چوبی

منبع : thespruce.com


مقایسه کفپوش و پارکت

کفپوش های چوبی و پارکت چیست؟ پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با چیدمان تخته‌های کوچک چوب در الگوهای متمایز و تکراری ساخته می‌شود . در حالی که کف پارکت های سنتی به صورت یک تکه نصب می شدند، اکثر پارکت های مدرن به شکل کاشی هستند که در آن تخته های چوبی به یک ماده پشتی متصل می شوند.

کفپوش چوبی مهندسی شده چیست؟

کفپوش چوبی مهندسی شده تقریباً شبیه به چوب سخت روی سطح به نظر می رسد، اما به جای یک تخته چوبی، از یک هسته تخته سه لا با کیفیت بالا با لایه نازکی از کفپوش چوب سخت در بالا ساخته شده است. کفپوش چوبی مهندسی شده گزینه ای مقرون به صرفه تر است، اما نمی توان آن را برای افزایش طول عمر آن بازسازی کرد.

پارکت چه نوع چوبی است؟

در ایران بیشتر از چوب راش یا بلوط برای ساخت کفپوش های چوب مهندسی استفاده میشود .
امروزه پارکت عمدتاً از بلوط، گردو، افرا، گیلاس و حتی برخی از چوب ماهون یا چوب های سخت عجیب و غریب ساخته می شود.

مفهوم کفپوش پارکت چیست؟

اسم. هنر کف پوشیده شده با تکه های چوب سخت که در طرحی تزئینی نصب شده اند . کف پارکت جلا داده شده

چوب مهندسی شده چیست؟

در ایران به صفحات با اتصال چهارطرف گفته میشود که از یک هسته تخته پلای وود با روکش ضخیم چوب سخت ساخته میشود .
و یک تعریف دیگه : چوب مهندسی شده که به آن چوب انبوه، چوب کامپوزیت، چوب ساخت بشر یا تخته ساخته شده نیز گفته می شود ، شامل طیفی از محصولات چوبی مشتق شده است که با اتصال یا تثبیت رشته ها، ذرات، الیاف، یا روکش ها یا تخته های چوب، همراه با چسب ها یا سایر روش های تثبیت برای تشکیل کامپوزیت …


مطالب مرتبط با موضوع کفپوش و پارکت :

WhatsApp us