چگونه یک حصار را رنگ کنیم ؟

راهنمای رنگ آمیزی حصار با رنگ پاش

نیاز به شخصی‌ سازی و زیباسازی محیط زندگیمان بخشی از شرایط انسانی است ، از زمانی که خودمان را شناختیم تا به الان این نیاز همراه ما بوده است . از آن زمان تاکنون راه درازی را پیموده ‌ایم ، اما همچنان دوست داریم محیط اطراف خود را برای بازتاب سبک ‌ها و ترجیحات شخصی ‌مان شخصی ‌سازی کنیم . این روزها بهسازی خانه برای کسانی که یک عمر تجربه صنعت دارند ، نیست ، بنابراین کارهایی مانند رنگ آمیزی نرده های چوبی به آسانی تماشای یک آموزش YouTube یا خواندن این راهنمای گام به گام فوق العاده مفید ( یا هر دو ) است . بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا می خواهید نرده خود را رنگ کنید ، فواید آن چیست و چگونه آن را انجام می دهید .

چرا حصار خود را رنگ کنید ؟

شاید به تازگی حصار چوبی خود را نصب کرده اید و نمی توانید منتظر بمانید و می خواهید برای عمق بخشیدن به نمای ظاهری آن رنگ آمیزی را شروع کنید ، یا شاید اخیراً به حصار چوبی قدیمی خود نگاه کرده اید و احساس می کنید ، می توانید کمی تازگی به آن ببخشید . صرف نظر از دلیل ، همیشه بهانه خوبی برای رنگ کردن حصار شما وجود دارد ، خواه نتوانید ظاهر چوب طبیعی استفاده شده در ساخت حصار را تحمل کنید یا حصار شما زمان زیادی عکر کرده باشد .

رنگ ‌آمیزی نرده‌ ها فرآیندی بسیار ساده است و یکی از کم ‌هزینه‌ ترین « به ‌روز رسانی‌ هایی » است که می ‌توانید در نرده ‌های بیرونی خود انجام دهید ، ناگفته نماند که وقتی مردم به آن توجه کنند ، به طور خودکار جذابیت خانه شما را افزایش می‌ دهد .

مزایای رنگ ‌آمیزی حصار صرفاً جنبه زیبایی شناختی ندارد ، اما در واقع رنگ ‌آمیزی نرده ‌های چوبی در فضای باز دارای چندین مزیت از جمله عایق ‌بودن جزئی در برابر آب و هوا ، جلوگیری از پوسیدگی ، دوری از تورم و دوری از شکافتن است .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

ممکن است از خود بپرسید که رنگ آمیزی یک حصار چقدر می تواند از آن محافظت کند ؟ پاسخ بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید . همانطور که قبلا ذکر کردیم ، رنگ آمیزی چوب در درجه اول یک ارتقاء زیبایی شناختی محسوب می شود . با این حال ، فرآیند رنگ آمیزی چوب به این معنی است که پوشش به عمق الیاف چوب نفوذ می کند و نوعی آب بندی ایجاد می کند که عملاً ضد آب است . بنابراین این مهر و موم از الیاف چوب در برابر ذرات مهاجم مانند رطوبت ، حشرات ، کپک و حتی تا حدی تخریب حرارتی (شکاف) محافظت می کند.

تقریباً همه چوب‌ ها می ‌توانند از پوشش سالم بهره ببرند !

چگونه حصار چوبی خود را رنگ کنیم ؟

دو راه برای رنگ آمیزی حصار چوبی خود وجود دارد و بسته به سطح مهارت خود و اینکه به زمان حساس است یا خیر ، می توانید آن را به هر صورت انجام دهید . شما می توانید به روش قدیمی خوب و به سادگی از یک غلتک و قلم مو استفاده کنید ، و این امر واقعاً هیچ ایرادی ندارد ، به خصوص اگر به کار در خانه خود علاقه دارید .

راه دوم استفاده از اسپری رنگ است ، این کار قطعاً سریع تر است زیرا در نهایت یک سطح بزرگ را خیلی سریع تر می پوشانید ، اما احتمال ایجاد آشفتگی را افزایش می دهد . مزایا و معایبی برای هر دو روش وجود دارد ، و ما در ادامه به هر دو موضوع پرداخته ایم ، اما در نهایت انتخاب شما تحت تأثیر مقیاس و چارچوب زمانی است که با آن کار می کنید .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

استفاده از قلم مو و غلتک در مقابل استفاده از اسپری

اگر می ‌پرسید چگونه یک حصار را با قلم مو و غلتک رنگ کنید ، تقریباً شبیه به رنگ کردن یک سطح چوبی است. با توجه به آنچه گفته شد ، انجام این کار چند عیب دارد ، یعنی کندتر از استفاده از اسپری رنگ است و به مراتب کار فشرده ‌تر است ، زیرا از نظر فیزیکی پوشش را روی هر اینچ از تخته با دست اعمال می ‌کنید .

این بدان معنا نیست که استفاده از برس روش بدی برای رنگ آمیزی حصار است ، زیرا این فرصت را به شما می ‌دهد تا به جزئیات بیشتر از آنچه هنگام استفاده از رنگ پاش دارید توجه کنید و (به نظر ما) احساس بسیار بزرگ تر از موفقیت، که یک نگته بسیار مهم است .

فضای کاری خود را آماده کنید

اگر قرار است قسمتی را که در امتداد لبه چمن یا راهروی تان رشد می کند رنگ کنید ، ممکن است بخواهید یک برزنت یا پوشش دیگری را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که سطوح به طور تصادفی رنگ نمی شوند . جدا از محافظت از این سطوح ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که تمام ابزارهای خود را آماده کرده اید ، یعنی قلم مو یا رنگ پاش ، رنگ چوب بیرونی ، میکسر و چند پارچه کهنه را در صورت نیاز به تمیز کردن مقداری ریزش همیشه در تطراف خود داشته باشید .

هنگامی که محل کار خود را آماده کردید ، سعی کنید ابزارهای خود را پیشگیرانه بچینید تا از هر گونه تحرک اضافی در اطراف پرهیز کنید . یک راه خوب برای انجام این کار این است که به سادگی تمام ابزارهای خود را در کنار دست خود نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که در مواقعی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید درست در آنجا هستند .

هنگامی که همه ابزارهای خود را مرتب کردید و فضای خود را به خوبی پوشش دادید ، باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات محافظ شخصی مناسب برای کار ، از جمله ماسک صورت ، محافظ چشم ، و دستکش برای محافظت از دستان خود در برابر رنگ در اختیار دارید . ( و ترکش های احتمالی از سمتِ حصار ) .

سطح حصار خود را آماده کنید

قبلاً اشاره کردیم که ممکن است به دلایل مختلفی بخواهید حصار خود را رنگ کنید ، قبل از شروع ، ممکن است ، بخواهید بسته به ترجیح خود ، حصار خود را با مقداری آب صابون یا یک واشر برقی تمیز کنید .

قبل از ادامه ، اجازه دهید حصار شما خشک شود .

فرآیند آماده سازی حصار شما در هر دو مورد نسبتاً ساده است . اگر حصار جدیدی دارید ، باید بررسی کنید که چوب برای دریافت رنگ مناسب است یا خیر . در این مورد ، به سادگی قسمتی از نرده را بردارید و آن را با مقداری آب خیس کنید .

اگر دانه ‌های آب روی سطح می‌ چسبند ، باید سطح حصار را سنباده بکشید ، اما اگر آب به داخل حصار جذب شد ، باید آن را پاک کنید .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

اگر در حال بازسازی یک حصار قدیمی هستید که مدتی است آب و هوای بد را به خود دیده است ، این احتمال وجود دارد که قبلاً پوشش داده شده یا رنگ آمیزی شده باشد . در این حالت ، باید سطح نرده را سنباده بکشید و الیاف چوب تازه را در زیر آن قرار دهید تا چوب رنگ چوب را بپذیرد . اگر با یک حصار بزرگ کار می کنید ، باید به صورت تکه تکه کار کنید ، به یاد داشته باشید که این کار یک ماراتن است ، نه یک مسابقه ، بنابراین صبور باشید و بدانید با این روند مطمئناً در دراز مدت نتیجه خواهید گرفت .

هر سوراخی را در حصار خود پر کنید

چه نرده جدیدی داشته باشید و چه در حال بازسازی نرده قدیمی هستید ، می توانید قبل از شروع به رنگ آمیزی ، از مقداری پرکننده چوب روی سطح استفاده کنید . نرده های جدید ( حتی آنهایی که به تازگی نصب شده اند ) ممکن است دارای نقص هایی در تخته باشند که باید پر شوند . همچنین ناگفته نماند که نرده‌ هایی که در زمستان‌ ها ، پنجه ‌های سگ و ضربه ‌های توپ فوتبال قرار می گیرند ممکن است دارای خراش ‌هایی باشند که باید پر شوند تا سطح کاملاً صاف شود .

     می توانید با مقداری پرکننده چوب این مشکل را برطرف کنید .

به سادگی مقداری را در این شکاف ها و فرورفتگی ها در امتداد سطح تخته ها بریزید و اطمینان حاصل کنید که فراموش نکنید که لبه های هر تخته را بررسی کنید زیرا حتی یک نقطه درمان نشده می تواند به عنوان دعوت کننده برای پوسیدگی در آینده عمل کند .

هنگامی که تمام نقاط سطح حصار خود را پر کردید ، وضعیت هر تخته را در حالی که پرکننده در حال خشک شدن است بررسی کنید تا مطمئن شوید که مسیر بدی در دسته ندارید ، اگر حصار جدیدی دارید ، این امر بسیار بعید است ، اما اگر حصار قدیمی ‌تری دارید ، بهتر است هر تسمه ‌ای را که عمر طولانی‌ تری ندارد جایگزین کنید . قبل از اینکه به مرحله بعدی فرآیند بروید ، اجازه دهید پرکننده چوب شما جا بیفتد و خشک شود .

حصار خود را رنگ کنید

این بخش به دو قسمت تقسیم شده است زیرا دو روش وجود دارد که می توانید برای رنگ آمیزی حصار خود استفاده کنید ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم شما می توانید از قلم مو ، غلتک یا به سادگی از اسپری رنگ استفاده کنید . در ادامه ، ما موثرترین راه برای انجام هر کدام را برای راحتی شما شرح داده ایم .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

با استفاده از برس / غلتک

روش قلم مو و غلتک نسبتاً ساده است . هنگام استفاده از برس ، کافی است نوک برس را در رنگ چوب فرو کنید و آن را در طول تخته بمالید تا پوشش و کارایی را به حداکثر برسانید .

این امر تضمین می کند که لبه های تخته از مزایای ضد آب و هوای رنگ چوب برخوردار شوند ، حتی اگر قابل مشاهده نباشند .

هنگام استفاده از رنگ با برس از سخاوتمند بودن نترسید زیرا استفاده کم می تواند منجر به همپوشانی شود که خلاص شدن از آن می تواند چالش برانگیز باشد . استفاده از غلتک تقریباً مانند این است که اگر سطحی را رنگ می کنید ، مخلوط خود را با رنگ چوب پر کنید و غلتک خود را در ماده فرو کنید .

توصیه می کنیم هنگام کار با رنگ چوب از یک غلتک متوسط استفاده کنید تا بهترین نتیجه را در هنگام کار با رنگ چوب انجام دهید ، سپس می توانید بسته به ترجیح خود رنگ چوب را به صورت عمودی روی صفحه نرده اعمال کنید یا آن را در سراسر حصار به صورت افقی بغلتانید ، اگرچه باید در نظر داشته باشید که استفاده از روش عمودی به شما مزیت بیشتری از نفوذ رنگ چوب به لبه های تخته می دهد .

رنگ آمیزی عمودی هنگام استفاده از غلتک همچنین به این معنی است که احتمال همپوشانی را تا حد زیادی کاهش می دهید زیرا رنگ اضافی به سمت انتهای تخته منتقل می شود ، این بدان معنی است که رنگ آمیزی عمودی از بالا به پایین از نظر کارایی و دامنه حرکت مفیدترین است .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
استفاده از اسپری رنگ

رنگ آمیزی حصار با رنگ پاش نسبتاً ساده است . اگر یک اسپری رنگ دارید باید بدانید که آیا برای استفاده با رنگ چوب درجه بندی شده است یا خیر . اگرچه اغلب رنگ پاش ‌های مدرن معمولاً برای استفاده با رنگ های چوب درجه ‌بندی می ‌شوند ، استفاده از این شانس که در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید ، نتوانید از رنگ پاش استفاده کنید . هنگامی که مطمئن شدید که رنگ پاش شما واقعاً برای استفاده با رنگ چوب درجه بندی شده مناسب است ، می توانید ادامه دهید و مخزن یا قیف رنگ پاش خود را با رنگ چوب پر کنید .

پس از پر شدن مطمئن شوید که نوک رنگ پاش ، الگوی اسپری و درجه فشار را برای استفاده با رنگ چوب تنظیم کرده اید .

مایعات مختلف قوام متفاوتی دارند و بنابراین به تنظیمات فشار ، نرخ و الگوهای اسپری متفاوت نیاز دارند تا آنها را پخش کنند و در عین حال حداقل پاشش و یا اسپری را تضمین کنند . تنظیمات ایده آل برای اکثر رنگ های چوب (روغن و اکریلیک به طور یکسان) نرخ غیرفعال همراه با تنظیم فشار بالا برای اتمیزه شدن کارآمد در نازل و سهولت استفاده است . با این حال ، هنگامی که همه این تنظیمات را مرتب کردید ، می توانید شروع به اعمال رنگ خود روی حصار مورد نظر کنید .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

برخلاف استفاده از برس یا غلتک ، جهتی که برای اسپری انتخاب می ‌کنید کاملاً به شما بستگی دارد زیرا رنگ پاش تا زمانی که از تکنیک و مدیریت فاصله در طول فرآیند استفاده کنید ، کاربرد مناسب را تضمین می‌ کند . توصیه می شود که چرا استفاده از رنگ چوب به دلیل نزدیک شدن بیش از حد به تخته می تواند باعث اشباع بیش از حد تخته با رنگ چوب شود ، در حالی که فاصله خیلی دور می تواند باعث ایجاد رنگ بسیار کم شود و مجبور شوید لایه دوم را انجام دهید .

درست مانند اسپری رنگ ، تکنیک شما باید روی مچ دست شما متمرکز باشد و از دامنه حرکت آن برای ایجاد پاس ‌های یکنواخت و بدون وقفه روی سطح تخته استفاده کند . اسپری کردن رنگ موثرترین راه برای رنگ آمیزی بیشتر سطوح است و مسلماً بهترین راه برای رنگ آمیزی حصار است زیرا کارآمدترین و کم ‌مدت ‌ترین روش در بین روش‌های خانگی در دسترس اکثر افراد است . همچنین بهترین راه برای رنگ آمیزی نرده هایی است که دارای منبت کاری یا فرم های نامنظم است .

حصار خود را ارزیابی کنید

هنگامی که پاس نهایی خود را با رنگ پاش خود انجام دادید ، یا ضربه نهایی را با قلم مو یا غلتک خود انجام دادید ، اجازه دهید رنگ جا بیفتد و خشک شود . این بازه زمانی بسته به نوع رنگی که برای استفاده انتخاب کرده اید می تواند به میزان قابل توجهی متغیر باشد . این امر به این دلیل است که رنگ های روغن تقریباً 48 ساعت طول می کشد تا خشک شوند ، اما یک رنگ چوب اکریلیک می تواند بین سه تا چهار ساعت ثابت و خشک شود .

هنگامی که مطمئن شدید که رنگ شما خشک شده است ، باید بتوانید ارزیابی کنید که آیا نتیجه مطلوب را داشته است یا خیر . اگر برای استفاده از رنگ چوب خود از قلم مو یا غلتک استفاده کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که رنگ شما در مقایسه با فردی که رنگ اسپری را انتخاب کرده است کمی شدیدتر است ، این امر به این دلیل است که در هنگام استفاده از رنگ به صورت دستی مقدار اندازه گیری شده را اعمال نمی کنید ، اما از آنجایی که هدف شما یکنواختی هنگام پاشش لکه است (و این واقعیت است که بر فشار ماشه کنترل دارید) معمولاً رنگ کمتری اعمال می کنید .

 اگر رنگ شما خیلی سبک است ، در هر دو مورد مشکلی نیست ، به سادگی آن را همانطور که قبلاً پوشش دادیم ، یک لایه دیگر بپوشانید و تا زمانی که راضی شوید تکرار کنید .

حصار خود را مهر و موم کنید ( منظور از مهر و موم : محافظت با رنگ می باشد )

نحوه صحیح رنگ آمیزی حصار موضوعی است که از ابتدای صنعت بهسازی خانه مورد بحث قرار گرفته است و احتمالاً مدتها پس از اینکه همه ما در سیاره دیگری زندگی می کنیم ادامه خواهد داشت ( احتمالاً در ایوان خود نشسته ایم و در مورد بهترین راه برای رنگ آمیزی نرده صحبت می کنیم . ) اما موضوع آب بندی حصار پس از رنگ آمیزی اغلب نادیده گرفته می شود و کمتر ارزش گذاری می شود .

حصار جذابیت خانه شما را افزایش می دهد ، یا به سادگی می تواند باغ شما را زیبا کند ، این کار چقدر دوام خواهد داشت ؟  یک حصار رنگ شده به محیطی که در آن قرار دارد و مهم تر از آن نیروهایی که روی آن اثر می گذارند ، طول عمر می دهد .

رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی
رنگ کاری چوب در فضای بیرونی ، رنگ مخصوص فضای باز مناسب انواع حصار و نمای چوبی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، رنگ های نرده‌ های چوبی در دو نوع هستند که رنگ چوب روغنی و رنگ بر پایه اکریلیک هستند . دومی معمولاً به صورت آماده با مقداری سیلر مخلوط می شود ، اما رنگ روغنی (که اکثر مردم ترجیح می دهند) نیاز به یک درزگیر دارد تا پس از قرار گرفتن در چوب به آن اضافه شود .

سیلر را می ‌توان با استفاده از همان روشی که برای رنگ کردن حصار در ابتدا استفاده می ‌شود ، اعمال کرد و می ‌توانید انتخاب کنید که آیا رنگ پاش یا برس برای شما مناسب است ، اگرچه در این مورد توصیه می ‌کنیم از قلم مو یا غلتک استفاده کنید تا از آسیب احتمالی به رنگ پاش خود جلوگیری کنید . پس از استفاده از سیلر ، تقریباً 72 ساعت قبل از تماس فیزیکی مجدد با حصار صبر کنید و فراموش نکنید که هر گونه کثیفی را تمیز کنید و برزنت ها و سایر پوشش های خود را مسئولانه دور بریزید .

اکنون که می دانید چگونه یک نرده را رنگ کنید ، چگونه یک رنگ خوب را برای نرده چوبی تشخیص دهید ؟ تفاوت بین استفاده از قلم مو یا غلتک و رنگ پاش و نحوه آب بندی حصار تازه رنگ شده را می دانید .

وقت آن است که بیرون بروید و دانش جدید خود را بررسی کنید که آیا رنگ پاش شما برای استفاده با رنگ چوب درجه بندی شده است ، همیشه در مکانی با تهویه مناسب کار کنید ، همیشه به یاد داشته باشید که لبه تخته خود را رنگ کنید ، و مهمتر از همه ایمنی در درجه اول قرار بگیرد !

سوالات متداول

بهترین راه برای رنگ آمیزی حصار چوبی چیست ؟

بهترین راه برای رنگ آمیزی حصار چوبی مسلماً استفاده از یک برس پهن یا به سادگی استفاده از یک اسپری رنگ است . اطمینان حاصل کنید که رنگ پاشی که استفاده می کنید برای استفاده با رنگ چوب درجه بندی شده است یا اینکه موهای برس شما برای استفاده با ماده ای به ضخامت رنگ چوب مناسب است .

آیا بهتر است لکه را روی حصار اسپری کنید یا بغلتانید ؟

همیشه توصیه می شود هنگام رنگ آمیزی حصار از رنگ پاش استفاده کنید . اگر حق انتخاب دارید ، از یک رنگ پاش بدون هوا استفاده کنید ، زیرا تمیز کردن قیف رنگ و یا قوطی پس از قرار گرفتن رنگ می تواند چالش برانگیز باشد . استفاده از قلم مو یا غلتک هنگام رنگ آمیزی حصار توصیه نمی شود زیرا این فرآیند کار فشرده ای است  و اگر موضوع حساس به زمان باشد ، می تواند مانعی بر کار شما باشد .

آیا باید حصار چوبی را رنگ کنید ؟

واقعا دلیل خوبی برای رنگ نکردن حصار چوبی شما وجود ندارد . یک حصار رنگ شده به مراتب بیشتر از یک بار که رنگ شده یا اصلا روکش نشده دوام می آورد . اگر چوب شما به خوبی رنگ آمیزی شده و مهر و موم شده باشد، ظاهر خوبی خواهد داشت و تقریباً تا چهار سال تحت تأثیر بیشتر شرایط آب و هوایی قرار نمی گیرد ، اگر آب و هوای محلی شما دارای شرایط آب و هوایی مطلوب باشد ، این دوره می تواند بسیار طولانی تر باشد .

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی ، رنگ آمیزی حصار ، رنگ آمیزی حصار چوبی ، طراحی حصار ، رنگ آمیزی ساختمان

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع : woodhappen.com


مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • همه چیز درباره رنگ کاری چوب و دیوار و شناخت رنگ ها
  نکات مهم درباره رنگ کاری دیوار و رنگ کاری چوب ، رنگ‌ها می باشند که جلوه خاصی به ساختمان می‌ دهند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل و روحیه افراد خانواده دارند
 • نکات مهم درباره رنگ کاری چوب پلی استر و پلی اورتان
  رنگ کاری چوب یکی از روش های متداول برای تغییر ظاهر و زیبایی چوب می باشد. این کار فرایندی است که با استفاده از انواع رنگ ها و محصولات مختلف
 • چگونه رنگ چوبی خانگی درست کنیم ؟
  ساخت رنگ خانگی چوب ، رنگ چوب یکی از محبوب ترین راه ها برای بهبود ظاهر قطعه کار چوبی شما و محافظت از آن در داخل و خارج بوده است
 • چگونه یک حصار چوبی را رنگ کنیم ؟
  رنگ کاری حصار باغچه ،کارهایی مانند رنگ آمیزی نرده های چوبی به آسانی تماشای یک آموزش YouTube یا خواندن این راهنمای گام به گام فوق العاده مفید ( یا هر دو ) است
 • نکات مهم رنگ کاری چوب
  خدمات رنگ کاری چوب تهران استفاده از رنگ‌های با کیفیت و تحمل بالا مثل کیلر ماشینی یا پلی اورتان ترکیه ، رنگ کاری درب چوبی
 • کارگاه رنگ کاری چوب در تهران
  اگر می‌خواهید کارگاه رنگ کاری چوب در تهران پیدا کنید، می‌توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و یا با سایرانی که در این زمینه تجربه دارند، مشورت کنید. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌های ساختمانی مراجعه کنید

WhatsApp us