چگونه میز قهوه خود را برای فضای کوچک انتخاب کنیم؟

یک میز قهوه خوری مناسب برای اتاق نشیمن کوچک خود انتخاب کنید.

میزهای کوچک یا بزرگ ، مربع یا گرد ، تو در تو یا با یک سطح واحد

میزهای قهوه برای اتاق نشیمن ضروری هستند!

برای یک دورهمی شبانه ، صرف عصرانه با دوستان یا یک تزئین واقعی برای اتاق نشیمن ، همیشه به یک میز قهوه کوچک نیاز خواهید داشت.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

امروزه چندین مدل میز قهوه خوری در بازار وجود دارد که همگی آنقدر جذاب هستند که اغلب هر کدام را انتخاب کنید از انتخاب خود راضی هستید. اما چالش واقعی انتخاب میز قهوه ای است که در فضای کمی جای بگیرد و مناسب برای اتاق نشیمن کوچک باشد.

معیارهایی که باید هنگام انتخاب میز قهوه در نظر بگیرید

برای یافتن میز قهوه خوری متناسب با فضای کوچک ، باید ابتدا به چیزی هایی که به شما حس خوب می دهد رجوع کنید و خودتان براساس برخی معیارها تصمیم بگیرید.

لازم به ذکر است که تفاوت هایی بین میز قهوه خوری کمکی (گاه به گاه) و میز قهوه خوری مرکزی وجود دارد. دومی باید همیشه با سَبکِ تودوزی و دکوراسیون و مبلمان شما مطابقت داشته باشد.

میز قهوه گاه به گاه یا کناری در لبه ی خارجی مبل قرار میگیرد همچنین می توان آن را بین دو مبل قرار داد. یک نوشیدنی ، کتاب یا چراغ روی این میز قرار دهید تا اصالت را به سبک اتاق نشیمن خود بیفزایید.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

میز کناری یا انتهای مبل را می توانید کاملاً متفاوت از میز قهوه انتخاب کنید ، در سَبکی دیگر ، ماده ای دیگر ، رنگی دیگر و … و همچنین با ارتفاع کمی بیشتر ، مثلاً هم ارتفاع با دسته ی مبل .

توصیه می کنم میز کناری را کمی از مرکز اتاق فاصله دهید تا از نظر بصری یک گوشه کوچک و دنج مانند یک گوشه برای کتاب خواندن ایجاد کنید.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

اتاق نشیمن شما چه بزرگ باشد و چه کوچک ، باید همیشه در رفت و آمد باشید . اگر شما نیاز به حرکت مکرر بسیار دارید ، مدل میز قهوه چرخ دار کاربردی تر است. هرکدام از لوازم اتاق نشیمن باید هم کاربردی و هم زیبا باشد.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

یک میز قهوه کوچک اتاق شما را بهم ریخته و شلوغ نمی کند. اگر اتاق خیلی بزرگ نیست ، ما یک میز قهوه گرد یا مربعی نیز پیشنهاد می کنیم. با این وجود به خاطر داشته باشید که اندازه میز باید متناسب با سایر مبلمان اتاق نشیمن باشد پس اگر فضای موجود شما نمی تواند یک میز قهوه بزرگ را در خود جای دهد ، تمام مبلمان مورد نیاز در یک اتاق باید کوچک باشند تا همه چیز با هم هماهنگ باشد.

شکل هندسی مناسب را انتخاب کنید                     

اینکه کدام یک از دو میزمربعی و میز گرد را به عنوان میز قهوه انتخاب می کنید به ساختار اتاق نشیمن شما بستگی دارد. محل قرارگیری مبلمان را نیز در نظر بگیرید.

میز های گرد

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

یک میز قهوه گرد یا بیضی شکلِ پایه نازک که امکان عبور و مرور را فراهم می کند ، برای فضاهای کوچک ایده آل است. به راحتی میتوان برای داشتن یک ساختار ساده ، یک گلدان کم ارتفاع روی آن و مبل راحتی در اطراف آن قرار داد.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

میز های تو در تو

گزینه دیگر انتخاب میز های تو در تو است . منظور ، آن سری از میزهای کوچک که زیر یکدیگر قرار می گیرند. در زمانی بسیار مرسوم و مد روز بود و امروزه هم قابل استفاده است مخصوصاً برای فضاهای کوچک زیرا با توجه به تعداد مهمان ها می توان آنها را به راحتی پراکنده یا جمع کرد! این میز های تو در تو اغلب با یکدیگر مطابقت دارند و مشابه یکدیگر در سایز های متفاوت هستند.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

میز های مربعی

در مورد یک میز قهوه مربعی ، شکل هندسی آن می تواند باعث ترس از کمبود فضا در اتاق نشیمن کوچک شود. لازم نیست این مدل میزها را کنار بگذارید تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اندازه ی میز مربعی را مناسب فضای خود انتخاب کنید! هرچه میز کوچکتر باشد ، در هنگام حرکت کمتر به گوشه ای از میز برخورد خواهید کرد …

اگر در یک خانه کوچک زندگی می کنید ، با استفاده از یک میز مربعی و مبلمان چند منظوره میتوانید در اتاق نشیمن شام بخورید و از میز مربعی به عنوان میز کار نیز استفاده نمایید.

میزهای قهوه مستطیل را فراموش کنید : آنها مناسب برای یک فضای بزرگ با طول زیاد هستند!

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

میز را برای چه نوع استفاده ای میخواهید؟

اگر به طور منظم از عزیزانتان در خانه خود پذیرایی می کنید ، مطمئناً به یک میز قهوه نیاز دارید که بتواند امکان دسترسی را برای انها  در بهترین شرایط ممکن سازد. سپس می توانید یک مدل میز تاشو خریداری کنید تا در صورت نیاز فضای پذیرایی بیشتری را برای مهمانانتان ایجاد کنید. برای تهیه میز قهوه چند منظوره می توانید از بین مدلهایی با تاپس قابل جابجایی یا بالابر نیز انتخاب کنید. بنابراین ، می توانید در حالی که از بهم ریختگی اتاق جلوگیری می کنید از میز قهوه به عنوان میز ناهار خوری نیز استفاده کنید (و مهمان ها را تحت تأثیر قرار دهید …)

یک میز قهوه سازگار با سَبکِ اتاق نشیمن کوچک شما

این سوالی است که هنگام انتخاب میز قهوه خوری از خودم می پرسم. با همه مدل های ارائه شده امروز ، شما در یافتن میز قهوه ای که سبک اتاق نشیمن شما را تکمیل کند مشکلی نخواهید داشت.

اگر پیرو روندهای اسکاندیناوی هستید ، یک میز قهوه خوری چوبی روشن یا لاکی سفید ، جلوه ای پیچیده از اسکاندیناوی را برای شما به ارمغان می آورد.

مدل های میز قهوه فلزی یا پلاستیکی همچنین برای طراحی مدرن اتاق نشیمن ترکیب جالبی میشود. اگر دکوراسیون شلوغ را دوست دارید ، می توانید یک میز قهوه خوری مخصوص دهه 50 در اتاق خود قرار دهید تا مکمل آن باشد.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

انتخاب مواد تولیدی میزهای قهوه فقط به سبک اتاق نشیمن بستگی ندارد.

در حقیقت ، اگر به طور منظم از میز قهوه خود استفاده می کنید ، چوب در اولویت شما است. دوام آن از شیشه بیشتر است و می توان آن را با سایر مبلمان چوبی اتاق نشیمن ترکیب کرد. علاوه بر این ، می توان از چوب برای ایجاد میزهای قهوه خوری استفاده کرد که به شکل و اندازه متناسب برای فضای کوچک هستند. با این حال ، این بدان معنا نیست که سایر مواد استفاده ندارند.

چوب یک ماده طبیعی است ، که با وجودش گرمای فوری و اصالت را برای اتاق فراهم میکند . این ساده ترین ماده برای ترکیب است و با همه سبک ها سازگار است : اسکاندیناوی ، بوهمی ، کانتری ، روستایی ، صنعتی ، شلوغ ، مدرن ، …

چند نکته ظریف در خصوص میز قهوه

کشوی میز

میزهای قهوه عمدتا برای صندلی های اتاق نشیمن ، گذاشتن کتابها و چراغ مطالعه و شاید برای جلوی تلویزیون استفاده می شوند. اما همچنین می تواند به عنوان محل نگهداری همه چیزهای کوچکی که نمی دانید باید کجا بگذارید استفاده شوند (مجله ها ، ریموت های دستگاه های گرمایشی و خنک کننده و تلویزیون ، باتری ها ، کلیدهای تکراری ، دفترچه ، خودکار و…)

بنابراین ، خوب است که یک کشو زیر میز قهوه داشته باشید ، اما یک کشوی کوچک و کم حجم نه بزرگ زیرا هرچه فضای بیشتری برای ذخیره داشته باشید ، وسایل بیشتری جمع می شود و همچنین اشفته تر و نامرتب تر نیز میشود.

 در نظر داشته داشته باشید که میز قهوه خوری شما در اتاق نشیمن مرکز توجه است و هنگامی که مهمان ها دور آن نشسته اند با باز شدن کشو تمام چشم ها جزئیات آن را رصد میکنند.

بنابراین ، یک مدل با کشوی کوچک (برای مثال یک میز کوچک چوبی روستیک ، که حتی کشو بخشی از جذابیت آن است) ، یا یک مدل با سینی دوتایی (کشوی بسیار نازک) که می تواند برخی از مجلات را نگهداری کند ، انتخاب کنید یا از یک جعبه زیبا در اطراف میز استفاده کنید و وسایل را در ان قرار دهید.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

تزئینات روی میز قهوه

استفاده از لوازم جانبی بسیار اتاق نشیمن را به نما می اورد. صندلی ها به طور ناخواسته با قرار گرفتن پتو رویشان تزئین میشوند ، مبل دارای تعدادی کوسن است ، و بوفه ها یک سری چیزهای تزئینی کوچک دارند … میز قهوه خانه شما نیز باید کمی از این نظر مورد توجه قرار گیرد!

این تزئین می تواند یک دسته از دو یا سه کتاب قشنگ ، یک مجموعه از شمع های کوچک ، یک دسته گل معطر ، یا یک مجسمه کوچک و زیبا باشد.

میتوانید از عکس های زیر برای اتاق نشیمن خود ایده بگیرید.

مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی
مدل میز جلو مبلی

گرد آورنده : زهرا اکبری

 کلمات کلیدی : میز قهوه ، میز چوبی ، نشیمن کوچک ، دکوراسیون ، میز کناری ، میز گرد ، میز مربعی ، میز کشودار ، فضای کم ، میز قهوه خوری اصلی ، دکوراسیون چوبی ، میز قهوه چرخدار ، میز قهوه با تاپس واحد ، میز قهوه تو در تو ، میز چند منظوره ، میز تاشو ، دکوراسیون اسکاندیناوی ، تزئینات میز قهوه ، میز قهوه با تاپس بالابر ، کشوی میز قهوه ، مبلمان چوبی

مطالب مرتبط با موضوع میز جلو مبلی :

WhatsApp us