یک میز یک میز است ، درست است؟

 این یک سوال ساده است ؟ نه

نه اینطور نیست!              

شما به خانه خود فکر کنید – ما حدس می زنیم که در این لحظه حداقل دو یا سه نوع میز در خانه شما وجود دارد یا  حتی تخت .

اگر چیز دیگری نباشد !  میز ناهار خوری خواهید داشت یا یک میز اداری مخصوص ، یک میز تحریر ، یا نوع دیگری از میز که رایانه شما و یا کارهای مطالعه و کاری را تنظیم کنید . ممکن است که یک میز قهوه نیز وجود داشته باشد.

میزها در دسته متنوع ترین وسایل قرار دارند

میزها به همان سادگی که مفهوم  ساده ای دارند  ، یکی از متنوع ترین وسایل مبلمان  هستند  و ما واقعاً شک داریم که شما حتی یک فرد مجرد را بشناسید  که به راستی بگوید که میز ندارد.

میزها در اندازه ها و شکل های متنوعی  هستند ، یا در مورد آنچه شما قصد استفاده از آن را دارید بسیار سازگار هستند یا بسیار متناسب با هدف مورد نظرشان تهیه شده اند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، همه باید در یک مقطع زندگی خود حداقل یک میز بخرند ، ما یک بررسی مختصر از متداول ترین انواع میزها ، نحوه تمایز آنها تهیه کرده ایم. هدف  این است که آنها برای شما ساخته شوند .

انواع متداول

میز ناهارخوری

میزی  که برای غذا خوردن استفاده می شود. معمولاً کاربردی و بدون کشوو یا می تواند ساده یا با  تزئینات باشد. اگر اتاق یا مبلمان مشخصی برای این فعالیت ها وجود نداشته باشد می تواند به عنوان میز تحریر ، مطالعه یا میز رایانه  به اندازه دو برابر بزرگ شود.

میز ناهارخوری چوبی , میز ناهار خوری گرد , میز ناهار خوری کوچک
میز ناهارخوری چوبی , میز ناهار خوری گرد , میز ناهار خوری کوچک

میز تحریر

: Writing Table

یک سطح ساده بدون کشو  و یا با  کشو ذخیره سازی اما یک میز کار گسترده معمولاً در بهترین حالت  مناسب است که در برابر یک دیوار قرار بگیرد.

میز تحریر و کتابخانه چوبی
میز تحریر و کتابخانه چوبی

میز کامپیوتر

در طراحی مانند میز تحریر است ، اما فضای اختصاصی برای رایانه رومیزی و لوازم جانبی مختلف (کابل ها ، اغلب یک کشو صفحه کلید ، و غیره) ارائه می دهد.

میز کامپیوتر و نوشتن, میز چوبی , میز تحریر ساخته شده از چوب
میز کامپیوتر و نوشتن, میز چوبی , میز تحریر ساخته شده از چوب

میز قهوه

یک میز کم استفاده شده در اتاقهای نشیمن ، معمولاً در جلوی مبل ، برای نگه داشتن مجلات ، نگهداشتن کنترل  و نگه داشتن میان وعده ها یا تزئینات .

میز چوبی جلو مبلی و میز قهوه خوری
ایده و مدل جالب میز چوبی جلو مبلی و میز قهوه خوری

میز شیشه ای

هر نوع میز با رومیزی شیشه ای (نازک ). می تواند یک میز ناهار خوری ، نوشتن یا قهوه باشد. میز بسیار سبک و امروزی .

میز کنار تخت

در اتاق خواب برای نگه داشتن ساعتهای زنگ دار ، کتاب خواندن ، لامپ و هر چیز دیگری که ممکن است شما بخواهید و یا می خواهید در کنار تخت خواب خود نگهدارید .

زیرگروه های مشترک

میز مستقیم

میزهای مستطیلی ساده که به طور معمول در ابعاد 1.200mm x 800mm و 1.600mm x 800mm قرار می گیرند.

میز گوشه ای / شعاعی

نوع میزهایی که بیشتر در دفاتر استفاده می شود. با یک قسمت “خمیده” همراه (یا در سمت چپ یا راست آن بسته به اولویت یا قرار گرفتن) گسترش دهید که یک سطح کاری بزرگتر ایجاد می کند. معمولاً برای سهولت در حرکت با قفسه سینه کوچکی که بر روی رول ها نصب شده است همراه باشید.

میز اجرایی

میزهای سطح بالا معمولاً در دفاتر مدیریت عالی با آن روبرو می شوند. به طور معمول محکم ، و در نظر گرفته شده است. به طور معمول با پایان های لوکس همراه است و می تواند کاملاً زینتی باشد و یا تمام فایلها را در خود جای دهد .

میز موج

شبیه به میزهای شعاعی / گوشه ای ، اگرچه شکل طولانی تر برجسته تر است و به جای فرم ‘L ‘موج بیشتری به میز می دهد.

میز کردنزا

ترکیبی از میز و کمد. معمولاً در اتاقهای نشیمن ، گاهی اوقات در اتاقهای ناهار خوری ، به لطف عملکرد دوتایی آن ، یافت می شود.

میز سیستم نیمکت

اساساً گروهی از میزها که دارای همان قاب هستند. به طور معمول در دفاتر برنامه ریزی یا فضاهایی که بیش از یک نفر به طور همزمان نیاز به کار یا تحصیل داشته باشد ، مواجه می شوید.

بزرگترین مزایا:

آنها به راحتی قابل گسترش هستند و موارد ضروری مانند سیستم های مدیریت کابل را می توان به در آن جای داد .

میز قابل تنظیم / میز ایستاده

انواع میزهایی که قابل تنظیم در ارتفاع هستند (مخصوصاً برای افراد قد بلند یا معلول مناسب است) و حتی می توان از آنها در حالت ایستاده استفاده کرد. آنها می توانند بسیار ساده باشند (مستطیل شکل صاف) یا پیچیده (تاپ های شیب دار ، صفحه های نصب شده ، …).

میز Trestle

میز Trestle
میز Trestle

اصولاً میز مدرن حلزونی ، تخته ای از چوب است که روی دو پایه  قرار دارد. هنگام تهیه مراقبت از ثبات های پایدار ، کاملاً قابل حمل و کاملاً عملی است. معمولاً برای ایجاد فضای ذخیره سازی ، از کابینت های کوتاه و نورد تشکیل شده  و جفت می شوند.

میز دبیرخانه

یک طراحی زیبا و کلاسیک. ساخته شده از پایه ای از کشو های گسترده ای که در بالای میز قرار دارد و دارای یک میز رومیزی می باشد که به نوبه خود توسط یک قفسه کتاب که معمولاً با یک جفت درب بسته می شود ، غالباً از جنس شیشه است.

میز شناور

نوعی از میز که به طور مستقیم روی یک دیوار نصب شده است و روی پاها  قرار نمی گیرد . به طور معمول در خوابگاه ها یا اتاق های دیگر با فضای محدود در دسترس است.

میز رولت

اثاثیه ای زیبا با مجموعه ای از محفظه های انباشته ، قفسه ها ، کشوها و نوک های نصب شده در بالای فضای کار. سطح  کار  را می توان با اسلایدهای چوبی پیوندی پوشانید که از طریق شکافها در قسمتهای بالای میز قرار می گیرند.

میز آرموئر

یک میز تحریر ساخته شده در یک کابینت بزرگ ، معمولاً 1.5 تا 2.0 متر (5-7 فوت) ارتفاع دارد. کابینت توسط درهای تمام قد بسته شده است ، تا از گرد و غبار یا پنهان کردن سطح کار درهم و برهم میز استفاده نشود. معمولاً در برابر یک دیوار قرار می گیرد.

میز Davenport

یک میز کوچک با رومیزی بالابر شیب وصل شده با لولا به قسمت پشت بدنه. بلند کردن  صفحه کار به یک محفظه بزرگ با فضای ذخیره سازی کاغذ و سایر وسایل نوشتن و فضاهای کوچکتر به شکل کشوها و گیره های  کوچک دسترسی پیدا می کند. Davenport دارای کشوهایی در یکی از طرفین خود است که بعضی اوقات توسط یک تابلو پنهان می شوند.

میز طراحی

یک میز چند منظوره که می تواند برای هر نوع نقاشی ، نوشتن یا طرح ریزی بداهه بر روی یک صفحه بزرگ استفاده شود. همچنین برای خواندن کتاب های با فرمت بزرگ یا سند بزرگ ، و از نظر جزیی – برای تهیه تصاویر دقیق فنی (مانند نقشه های مهندسی یا معماری) نیز استفاده می شود. همچنین می تواند به عنوان یک میز ایستاده استفاده شود.

میز لپ

اغلب برای استفاده در رختخواب یا روی مبل در نظر گرفته شده است. می تواند با پاهای شکسته شده و یا قسمت زیرین کوسن که مستقیماً روی پاها / دامان کاربر قرار می گیرد ، این روزها معمولاً به عنوان “میز” لپ تاپ قابل حمل استفاده می شود.

میز شیب بالا

یک میز دبیر خانه بدون قفسه های بالای سر را میز شیب بالا می گویند

 میز نزولی:

 میزی است که تمام وسایل نوشتن قبل از بستن قسمت بالا باید از روی صفحه برداشته شود شوند.

میز لکرن

نوعی میز کوچک و مرتفع که معمولاً در هنگام سخنرانی یا سخنرانی برای یادداشت ها استفاده می شود. این روزها می توانید با لپ تاپ اضافی یا صفحه نمایش نصب کنید.

صندلی نوشتن / تبلت

ترکیبی از سطح صندلی و تبلت ، که در آن یک میز کار کوچک روی یک بازو یا یک طرف صندلی نصب می شود ، به طور معمول بر روی لولا برای سهولت استفاده. به طور معمول در مدارس یا یک دانشگاه در نزدیکترین شکل وجود دارد. فضای راحت یادداشت برداری یا نوشتن را تهیه می کند

جدول بازی ها

به دو مفهوم اشاره دارد: یا یک جدول نوشتن مشخص با ذخیره کافی (کشوها ، سوراخ های گیره و غیره) برای  قرار داد لوازم جانبی و کاغذ که همچنین دارای طراحی صفحه بازی (به عنوان مثال تخته شطرنج) است که روی بالای جدول قرار دارد. یا یک جدول مشخص شده برای بازی کردن بازی ها (اغلب با سطح احساس) که از آن به عنوان سطح نوشتن پشتیبانی نمی کند.

میز بارگیوزو

یک شکل میز قابل حمل که از دو سطح ساخته شده است. معمولاً با کشوهایی در قسمت پایین با سطح میز لولایی در قسمت بالا. فضای داخلی میز برای نگه داشتن اوراق و وسایل ، مجهز به زیر پایه کوچک ، سوراخ گیره و غیره است. همچنین برای دوخت یا به عنوان قفسه  جواهرات نیز استفاده شده است.

میز توالت

یک نوع میز تحریر خانمها که همیشه بسیار سبک و راحت است ، با یک آینه تزئین شده پشتی ، زیرا اغلب در مقابل دیوار نمی ایستد بلکه در داخل اتاق جابجا می شود. ویژگی خاص آن یک پشتی بلند است که با کابینت یا قفسه زیر پایه یا قفسه های باز در کنار آینه تعبیه میشود. در زیر سطح معمولاً یک کشو منفرد وجود دارد که اغلب برای لوازم آرایش یا لوازم نوشتاری در آن جای گرفته است.

میز دفتر مازارین

یک شکل میز قرن هفدهم و اولین سلف میز پایه. با داشتن تنها دو لایه کشو یا سه لایه از کشوهای نسبتاً کوچک در زیر سطح صفحه کار از آن است ، به دنبال آن هشت پا که کل را پشتیبانی می کنند. دارای بند های متقاطع بین پاها است و از هر طرف دو X یا دو Hs تشکیل می شود. معمولاً یک میز زانو ، به این معنی که از آن استفاده می شود در طرفین ، با یک زانو تنها در زیر سطح کار. بقیه فضای کنار زانو اغلب به عنوان یک فضای ذخیره سازی قفل شده کمک می کنند .

میز مازارین
میز مازارین

میز کارل

یک میز کارول یک میز کوچک (معمولاً) است که دارای ضلع های بالایی است و به معنای جدا کردن بصری کاربر آن از هر فضای اطراف یا جزئی یا کاملاً است. اغلب در کتابخانه ها (دانشگاهی) یافت می شود.

میز کارل , میز چوبی
میز کارل , میز چوبی

میز Cheveret

میز عتیقه ای با اندازه بسیار کوچک که دارای یک کشو منفرد در زیر سطح نوشتن است. همچنین با “S” نوشته شده است: Sheveret. برخی از تغییرات بسیار بلندتر است و یک یا دو قفسه بین پاها ، زیر کشو اصلی ساخته شده است و منظور از آن است که در حالت ایستاده استفاده می شود.

میز و نیمکت

یک میز با یک نیمکت کوچک یا یک سطح خارجی که دقیقاً با همان سبک و مواد ساخته شده است. میز معمولاً خیلی بزرگ نیست و به معنای قرار دادن آن در مقابل یک دیوار ، در یک اتاق کوچک یا یک راهرو است. از آنجا که سطح خارجی یا نیمکت بدون پشتی ندارد ، در هنگام استفاده کاملاً زیر میز قرار داده می شود و فضای موجود را حتی بیشتر می کند. این میز معمولاً با یک کشو یا هیچ یک ساخته شده است و گاه نیمکت می تواند یک فضای کوچک در زیر صندلی خود داشته باشد.

میز صفحه نمایش آتش

یک میز عتیقه بسیار کوچک به معنای قرار دادن در جلوی شومینه برای گرم نگه داشتن پای کاربر در حین نوشتن ، ثابت است. در طول قرن 18 در خانه های مرفه اروپا بسیار مشهور بود و در طی قرن نوزدهم ، با معرفی تدریجی اجاق گاز و گرمایش مرکزی ، ناپدید شد.

میز لیزوز

یک میز نوشتن به اندازه متوسط ​​با یک صفحه کوچک در قسمت وسط قرار دارد که می تواند با کمک یک مکانیزم به وجود بیاید یا برای تسهیل در خواندن یا نوشتن روی سطح شیب آن ، با زاویه دلخواه آماده شوید. بسیاری از آنها دارای تابلوهای جانبی هستند که از هر دو طرف به بیرون می چرخند تا سطح میز بزرگتری را ارائه دهند.

میز پایه

معمولاً یک میز بزرگ ایستاده ، ساخته شده از یک سطح مستطیل ساده ، که بر روی دو پایه یا کابینت کوچک از کشو های انباشته یک یا دو اندازه قرار گرفته است ، با تخته های اطراف پایه ها. اغلب ، در زیر پاها و زانوی کاربر نیز یک کشو بزرگ مرکزی وجود دارد.

میز کار مزارع

یک فرم میز عتیقه که بنظر می رسد  در ابتدا توسط پستچی ها به عنوان میز پستی مورد استفاده قرار گرفته است. مشخص است که در مزارع جنوبی در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است ، اما فقط به آنها محدود نمی شود. در اصل ، میز Plantation یک میز جلوی کوتاه است که دارای یک پایه ایستاده یا قسمت پایین تر است. فضای اضافی یا حاشیه قسمت پایین میز به عنوان پشتیبان سقوط در نظر گرفته می شود ، در نتیجه نیاز به تکیه گاه های جمع شده را برطرف می کند.

میز تلفن

کوچکترین نوع میز ثابت. نقش سنتی آن تهیه یک سطح کاری به اندازه کافی بزرگ برای نوشتن یادداشت ها در هنگام صحبت کردن با تلفن و در برخی موارد برای پشتیبانی از تلفن یا نگه داشتن کتاب های تلفنی است. در نسل های اولیه تلفن ، دستگاه تلفن خود دارای یک میز کوچک بود. این بیشتر در تلفنهای دیواری پایان اواخر قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم رایج بود.

میز تحریر

میز به معنای نگه داشتن ماشین تحریر در ارتفاع مناسب برای دست تایپیست در حالی که هنوز هم اجازه می دهد ارتفاع صندلی به اندازه کافی کم باشد که بتواند برای راحتی لازم باشد. این ارتفاع معمولاً چند اینچ کمتر از ارتفاع 29 اینچ (73.7 سانتی متر) از میز سنتی است. بدون یک میز یا میز تایپ مناسب ، تایپیستهای حرفه ای یا دانشجویی روی بالشتکها یا کتابهای تلفنی ضخیم می نشینند.

میز مکانیکی

یک نوع میز که نام آن در طیف گسترده ای از فرم ها اعمال می شود: در یک طرف ، میزهایی با تعداد زیادی تابلو وجود دارد که در صورت پشته شدن کشوهای کوچک در هنگام جمع شدن کاربر یا پایین آوردن یا بیرون آوردن سطح نوشتار یا رومیزی اصلی از صفحه ، روی میز قرار می گیرد. موقعیت بسته ، به لطف برخی از اهرمها و چرخ دنده های مناسب. میزهای ساده مکانیکی مانند میز Wooton هستند که دو صفحه به صورت جداگانه با دستی باز می شوند و دسک تاپ آنها نیز در یک کار دستی جداگانه باز می شوند ، بدون اینکه از هیچ دنده یا اهرمی استفاده کنند.

 میزهای ساده مکانیکی مانند میز Wooton
میزهای ساده مکانیکی مانند میز Wooton

مطالب مرتبط :

WhatsApp chat