مقاله : انواع شگفت انگیز میز

یک سوال ، یک میز ، یک میز است درسته ؟ احتمالا جواب خیلی از شما ها بله است اما …

اینطور نیست ! فقط به خانه خود نگاه کنید- ما حدس می زنیم و اعلام می کنیم که در حال حاضر حداقل دو یا سه نوع میز مختلف در خانه یا آپارتمان شما وجود دارد.

اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، نوعی میز ناهار خوری و یک میز اداری اختصاصی ، یک میز تحریر یا یک نوع میز دیگری دارید که رایانه خود را روی آن قرار داده اید و یا کار های مطالعه و شغلتان را با آن تنظیم کرده اید. البته ممکن است یک میز قهوه نیز باشد.

و یا تنها یک سظح چوبیِ پر از خراش که به جای میز از آن استفاده می کنید.

میز کار ، به همان سادگی که مفهوم آن به خودی خود ساده است ، یکی از متنوع ترین و پر کاربرد ترین وسایل خانگی است و ما واقعاً شک داریم که شما حتی یک شخص را بشناسید که به درستی بگوید از میز کار استفاده نمی کند.

میز کار در اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارد و یا در مورد چیزی که قصد استفاده از آن را دارید فوق العاده سازگار هست یا بسیار متناسب با هدف مورد نظر شما خواهد بود.

و از آنجا که ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هر کس در دوره ای از زندگی خود نیاز به خرید حداقل یک میز در هر شمایل یا هر نامی دارد ، ما یک بررسی مختصر از متداول ترین انواع میز ها ، نحوه تفکیک آنها و اهمیت شان تهیه کرده ایم. هدف ساخت این میز ها راحت کردن زندگی برای شما است.

با اولین میز شروع می کنیم :

میز اتاق ناهارخوری

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

میز ناهار خوری چیست ؟

میزی که افراد نشسته برای خوردن وعده های غذایی از آن استفاده می کنند.

معمولاً این میز بسیار کاربردی و بدون کشو ، می تواند ساده یا دارای تزئینات باشد. اگر اتاق یا مبلمان مشخص دیگری برای این فعالیت ها وجود نداشته باشد ، می تواند میز نوشتن ، مطالعه یا میز کامپیوتر دو برابر شما نیز باشد.

میز تحریر

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

یک جدول ساده با کمترین یا هیچ واحد ذخیره سازی / کشو ، اما با رومیزی بزرگی که کار را برایتان بسیار راحت می کند.

معمولاً بهترین گزینه برای قرار گرفتن این میز در برابر دیوار است.

میز کامپیوتر

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

از نظر طراحی شبیه میز تحریر است ، اما فضای اختصاصی برای رایانه رومیزی و لوازم جانبی متنوع ( کابل ، و اغلب کشوی صفحه کلید و غیره ) را ارائه می دهد.

میز قهوه

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

یک میز کم ارتفاع که در اتاق های نشیمن ، معمولاً جلوی مبل ، برای نگه داری مجله ، ریموت و میان وعده ها یا وسایل دیگر استفاده می شود.

میز شیشه ای

انواع میز چوبی
انواع میز شیشه ای

میز تحریر یا هر نوع میز با رومیزی شیشه ای ( معتدل ) که می تواند به عنوان میز ناهار خوری ، اداری ، یا میز قهوه باشد. البته پیشنهاد ما این است که به عنوان یک میز تحریر معاصر از آن استفاده کنید.

میز کنار تخت

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی , میز کنار تخت خواب

در اتاق خواب برای نگه داشتن ساعت های زنگ دار ، کتاب برای مطالعه ، چراغ و هر چیز دیگری که ممکن است لازم داشته باشید یا می خواهید از تخت به آن برسید استفاده می شود.

موارد رایج در بین عموم :

میز مستقیم
انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

به میز های ساده و مستطیلی که اندازه آنها معمولاً بین 1.200 mm x 800 mm و 1.600 mm x 800 mm  است میز های صاف ، یا مستقیم می گویند.

گوشه / میز شعاعی
انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

نوع میز هایی که بیشتر در ادارات استفاده می شود. با یک صفحه ” خمیده ” ( بسته به اولویت یا قرارگیری در سمت چپ یا راست گسترش یافته ) همراه است که یک سطح کار بزرگ تر نسبت به مدل ساده آن ایجاد می کند.

برای سهولت حرکت اغلب با یک کشوی کوچک نصب شده روی رول ها همراه است.

میز اجرایی
انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

میز کار با سطح بالا معمولاً در دفاتر مدیریت عالی دیده می شود.

به طور معمول محکم است و برای استفاده بهینه و کاردبردی به وجود آمده است. به طور کلی با پایان های لوکس همراه است و کاملاً آراسته است و محیط را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

میز مواج

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

شبیه میز های شعاعی / گوشه ای است ، اگرچه شکل گسترش یافته آن برجسته گی کمتری دارد و بیشتر از آن که به میز “L” شباهت داشته باشد از نوع میز های متحرک است.

میز Credenza

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی و کتابخانه

ترکیبی از میز و کمد ، این اثر فوق العاده را خلق کرده است.

به لطف عملکرد دوگانه این میز ، معمولاً در اتاق نشیمن و گاه در اتاق ناهارخوری یافت می شود.

میز سیستم نیمکت

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

اساساً گروهی از میز ها که از همان قاب مشترک برخوردارند ، معمولاً در دفاتر یا فضا هایی که بیش از یک نفر به طور همزمان به کار یا تحصیل نیاز دارند ، به صورت باز مورد استفاده قرار می گیرد.

بزرگترین مزایا این میز ها : می توان آن ها را به راحتی گسترش داد و موارد ضروری مانند سیستم های مدیریت کابل را نیز در آن ها به اشتراک گذاشت.

میز قابل تنظیم / میز ایستاده

انواع میز چوبی
انواع میز چوبی

انواع میز هایی که می توانند از نظر ارتفاع تنظیم شوند ( مخصوصاً برای افراد قد بلند یا معلول بسیار مناسب است ) و حتی می توان از آن ها به صورت ایستاده استفاده کرد.

این میز ها می توانند بسیار ساده ( مستطیلی با صفحه تخت ) و یا دقیق ( تاپ های شیب دار ، صفحه نمایش ، … ) باشند.

نویسنده : ن . پاکزاد

مطالب مرتبط با انواع میز چوبی :

WhatsApp us