در این بخش از سایت می خواهم یکی از خدمات ارزنده گروه سونا سازان را تشریح کنم :

خدمات سونا و لمبه کوبی

لمبه چوب کاج

لمبه چوب کاج

گروه سوناسازان با تجربه ای بیش از بیست سال فعالیت حرفه ای در طراحی و ساخت سازه های آبی ( استخر و سونا ) همکنون در شهرک صنعتی خاوران مشغول به فعالیت است .

زمانی گروه سوناسازان از یک اکیپ کوچک تشکیل می شد که مدیریت ، نصاب ، راننده و آبدارچی آن فقط یک نفر بود به نام استاد اصغر حیدری  ، با تلاش فراوان این شخص و اجرای پروژه های مختلف در شهر های مختلف کشور هم اکنون بیش از 10 نفر در هر پروژه سونا مشغول بکار می شوند . این گروه از چهار اکیپ ماهر برخوردار است که سه اکیپ آن از خانواده حیدری و اکیپ چهارم نیز از همکاران قدیمی این گروه است .

هم اکنون در هفته بیش از چهار سونا طراحی و ساخته می شود .

انواع مدل لمبه چوبی 

اما در رابطه با خدمات :  این گروه فقط در شهر تهران ، یزد و شیراز امکان استفاده از خدمات وجود دارد .

سونای خشک زیبا و جالب

سونای خشک زیبا و جالب

خدمت اول نگهداری از سونا :

خدمات این گروه شامل سرویس های ماهانه ، تعمیرات ، رنگ و مقاوم سازی ، چک کردن تجهیزات الکتریکی و …. میشود . نکاتی ساده اما با اهمیت . مثلا تست ترموستات که باید هر ماه به دقت انجام شود . در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود احتمال یکسره شدن هیتر و آتش سوزی به احتمال قوی وجود دارد . اما گروه فن و هنر بصورت دوره ای ترموستات ، منبع حرارتی ، پوسیدگی چوبها ، خرابی درب و … را کنترل و از خرابی ها پیشگیری می کند . سرویس سونا در ابتدا فقط برای سونا هایی که توسط ما ساخته می شد اجرا می گردید اما بعد از مشاهده مشکلات بسیار بد برای مردم عزیزمان ، تصمیم گرفتیم این خدمت را گسترش دهیم و تبدیل شد به استاندارد سازی یک سونا و نهایتا سرویس و نگهداری . متاسفانه برخی افراد بدون داشتن اطلاعات کافی و مهارت لازم اقدام به ساخت سونا می‌نمایند که این باعث آتش سوزی ، گیر افتادن افراد در سونا ، سوختگی و.. که می‌توانید امار وحشتناک این حوادث را از طرق دنیال گشتن این موضوع در اینترنت ، مشاهده کنید .

خدمت دوم : اموزش نگهداری و محافظت از سونا :

خدمت سوم : ویژه کسانی است که می‌خواهند سونا بسازند : سونا بسازید و لذت ببرید .

ما بر اساس ابعاد و اندازه ای که از پروژه سونا بر می‌داریم دیواره ها ، سقف ، تخت و سکو ، هیتر و حفاظ هیتر ، تابلو برق سونا و الی آخر .. را می‌سازیم و به سازنده راهنمایی هایی جهت نصب را بصورت یک بروشور ارائه می‌دهیم . در این حالت شما بدون صرف هزینه بالایی صاحب یک سونا می‌شوید . مرحله راه اندازی و سرویس آخر توسط متخصصان این گروه انجام می‌شود و سونا با گارانتی تحویل داده می‌شود .

خدمت چهارم : هر متر مربع لمبه چوبی درجه یک فقط 650.000  ریال  .  برای دریافت قیمت به لینک ” قیمت روز لمبه ” مراجعه کنید . قیمت ها مداوم در حال تغییر هستند . 

لمبه کوب چوبی ، طراحی و ساخت لمبه چوبی

قیمت لمبه های این گروه از 400.000 ریال ( لمبه 17 میلیمتر × 10 سانتی متر  ) آغاز می شد و تا 1100.000 ریال بابت یک متر مربع لمبه ادامه داشت . البته ارزانتر هم امکان تهیه لمبه چوبی داریم مثلا 340.000 ریال چوب معمولی ، چوب ما برای برش لمبه از نوع درجه یک روسی است که عملیات کوره و خشک کن بر روی آنها انجام شده . به لطف ارتباطات و گستردگی وب‌سایت گروه سوناسازان ، توانستیم چوب را مستقیما از روسیه وارد کنیم و قیمت هر متر مربع لمبه 13 میل را به مبلغ 298.000 ریال رساندیم . چوب این نوع لمبه از کاج درجه یک روسیه می باشد که بعد از خشک شدن در کوره های مخصوص آماده  کار بر روی سونا ، دیواره و سقف کاذب لمبه می شوند .

 

نصب لمبه چوبی

Sauna Timbers, Parts & Fittings

سونا چوب تخته و اتصالات

طراحی و ساخت انواع لمبه سقف ، کمبه های مخصوص کف ، لمبه کاری سقف دیوار و کفپوش ، پارکت

لمبه سونا با چوب کاج فنلاندی ترموود

چوبهای ترموود یا تخته فنلاندی ترمووود : ترموود چست ؟ بشر به مرور زمان به این نکته پی برد که نیم سوز کردن چوب باعث میشود مقاومت آن تا حدی افزایش یابد . و بعد از حرارت دادن چوب ، این چوبها به موادی آغشته میشوند که میتواند چوب را تا حدود 70 درصد در برابر رطوبت حفظ کند .

اما اینکه میگویند چوب ترموود 100% در برابر رطوبت و uv  اشعه مضر نور خورشید به نظر من دروغ است .

البته این نظر حاصل بیش از بیست سال تجربه بوده .

بهترین چوب برای سونا چوب کاج نراد است . چوبهای منظقه فنلاند بسیار مرغوب هستند این چوبها از نظر ظاهر سفید ( پنبه ای ) کم گره ( معروف به گره فندقی ) و بسیار سبک هستند . میزان اکوستیک و عایق بدون این چوبها برای سونا عالی است . بدلیل چگالی پایین این چوب ها از هدایت الکتریکی و گرمایش پایینی برخوردار هستند . از همه بهتر بدلیل ماهیت روغنی بودن این گونه ، انها به سادگی مورد هجوم موجودات موذی مانند موریانه قرار نمیگیرند .

 

سونا سازان

انواع لمبه و دیوارکوب چوبی سونای خشک

عایق مخصوص سونا ابداع گروه سونا سازان

این گروه توانست هزینه برق مصرفی یک سونا را تا میزان 80 درصد کاهش دهد .

در یکی از پروژه ها به دستور جناب حسینی مدیر باشگاه برترینها ، موظف شدیم از بهترین عایق های حرارتی و رطوبتی در سونا استفاده کنیم . ما به کمک و گرفتن تجربه از کارخانه یخچال سازی یخچاوان ( جناب طباطبایی ) توانستیم به نسل جدیدی از عایق دست پیداکنیم و با کمک جناب حسینی این عایق در بدنه های پیش ساخته سونا اجرا شدند . نتیجه این شد که الان فقط روزی دو بار سونای این باشگاه روشن میشود و در صورت باز نماندن درب سونا دمای 90 درجه برای 12 ساعت 70 درجه برای 24 ساعت و 50 درجه برای 72 ساعت در سونا می ماند . این درحالیست که پروژه های دیگر سونا باید بطور مداوم هیتر یا کوره کار کنند .

کارکرد بیش از اندازه هیتر و کوره علاوه بر فرسوده شدن تجهیزات باعث میشوند تا احتمال آتش سوزی بالا رود .

همکنون این روش فقط توسط گروه سوناسازان در ایران اجرا میشود .

 نصب هیتر 100% ایمن

انواع لمبه و دیوارکوب چوبی سونای خشک

انواع لمبه و دیوارکوب چوبی سونای خشک

لمبه چوبی

انواع لمبه و دیوارکوب چوبی سونای خشک

 گروه فن و هنر ایران زمین 

WhatsApp us