چوب اصلاح شده چیست؟

الوار یا چوب اصلاح شده دارای گذشته ایست و از قرن هجدهم تا اوایل قرن بیستم برای ساختمان ها و سازه ها استفاده می شده است. این چوب برای رفع نیاز روزافزون امروز به خانه ها و مشاغل پایدار و سازگار با محیط زیست باز یافت و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

چوب اصلاح شده
آشنایی با چوب اصلاح شده و الوارها

الوار را نباید با چوب زائد اشتباه گرفت ، که برای چندین سال برش داده شده و ذخیره شده است ، و برای هیچ نوع ساخت و ساز استفاده نشده است.

چوب اصلاح شده و بازیافت شده سنتی
چوب بازیافت شده سنتی

الوارهای قرن حاضر از زمانی پدیدار می شوند که چوب فراوان بود ، هم در آمریکای شمالی و هم در اروپا ، و به عنوان مصالح اصلی ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت.

چوب کاج اصلاح شده
چوب کاج اصلاح شده

از آنجا که انقلاب صنعتی به دست گرفت ، کارخانه های چوب بری غالباً هسته اصلی بسیاری از شهرها بودند که زمینه اشتغال و چوب فراوان را فراهم می کردند.

چوب اصلاح شده
آشنایی کامل با چوب های اصلاح شده

اکثر کف پوش و دیوارهای بازیافتی که در خانه ها ، دفاتر و رستوران ها مشاهده می کنید از کارخانه ها ، انبارها ، کارخانه ها و راه آهن های ایالات متحده آمریکا و فرانسه و از شمال صنعتی انگلیس است.

آشنایی با الوارها

در سال های اخیر ما یاد گرفته ایم که از دنیای خود محافظت کنیم و چوب کمتری برای ساخت وجود دارد ، بنابراین ما به دنبال معادل زیست محیطی با چوب تازه برداشت شده – یعنی به دنبال چوب اصلاح شده هستیم.

کفپوش چوبی درخت کاج اصلاح شده
کفپوش چوبی درخت کاج اصلاح شده برای کف آشپزخانه ها و منزل

چوب اصلاح شده یک انتخاب شیک و محبوب برای تزئین و ارتقا مکان های تجاری و خانه های مدرن است.

چوب بالای 100 سال به دلیل بافت محکم ، مناسب برای مناطق پرتردد مناسب است که باعث مقاومت و سخت بودن آن می شود.

کفپوش چوب کاج اصلاح شده
کفپوش چوب های اصلاح شده برای اتاق نشیمن

کدام چوب ها بازیابی می شوند؟

هر گونه چوب را می توان بازیابی کرد ، اما برخی از رایج ترین آنها می توان به صنوبر داگلاس ، چوب قرمز و بلوط اشاره کرد.

یک گونه نادر چوبی اصلاح شده درخت کاج قلب است که بلوغ آن می تواند تا 500 سال طول بکشد ، در مقابل کاج زرد رایج که فقط 50 سال طول می کشد.

در گذشته درخت کاج قلب درختان عظیمی تولید می کردند ، به معنی تخته های بلند و محکم ، که هسته اصلی صنعت چوب ایالات متحده آمریکا در صدها سال پیش بود.

چوب اصلاح شده درخت بلوط
چوب اصلاح شده

با این حال ، امروزه تنها 2٪ از سطح اصلی کاشت آن در ایالات متحده تحت پوشش این گونه قرار دارد ، در حالی که در دهه 1800 این میزان 41٪ بود . این ضرر بسیار زیادی است و نشان می دهد که چرا استفاده از چوب اصلاح شده بسیار مهم است.

چوب بلوط اصلاح شده
روکش چوب بلوط اصلاح شده

درخت بلوط به دلیل تطبیق پذیری از نظر رنگ و رنگ آمیزی ، انتخاب محبوب برای چوب های اصلاح شده و به ویژه کفپوش ها است. بیشتر محدوده کفپوش بلوط اصلاح شده ما از درختان بلوطی است که برای ساختمان های قدیمی در سراسر اروپا استفاده می شود.

بلوط اصلاح شده
چوب بلوط اصلاح شده

چرا از چوب اصلاح شده استفاده کنیم؟

علاوه بر این که طراحی زیبای روستایی الوار به هر ساختمانی اعم از مدرن یا سنتی ، تجاری یا خصوصی اعطا می کند ، منافع زیست محیطی آن کاملاً مشخص است.

تأثیرات زیست محیطی جنگل کاری گسترده در سراسر جهان ، آگاهی ما را در مورد چگونگی استفاده از چوب های اصلاح شده می تواند به محافظت از آینده ما کمک کند را افزایش می دهد.

ایستگاه فرانسوی قدیمی
ایستگاه قطار فرانسوی قدیمی

همراه با این مسئولیت اجتماعی میل به اصالت الواری است که داستانی را روایت می کند و دارای سابقه است. کفپوش آشپزخانه شما می تواند زمانی دیوار ایستگاه راه آهن فرانسه یا دیوار دفتر شما باشد که تیرهای انبار را می پوشاند.

چوب بلوط اصلاح شده
چوب بلوط احیا شده

آیا منبع و سن چوب اصلاح شده اهمیت دارد؟

درجه های مختلفی از الوار وجود دارد که همگی از دوره های زمانی و زمینه های مختلف هستند. در هنگام انتخاب الوار(کاری که ما به جای شما انجام می دهیم) در نظر گرفتن موارد زیر مهم است:

  • چوب ، آلودگی شیمیایی و دوام همه عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند.
  • مقدار – هنگام سفارش چوب اصلاح شده ، بررسی مقدار چوب موجود برای تاریخ تحویل ضروری است. از آنجا که چوب بازیابی می شود ، ممکن است در دسته سفارش داده شده برای یک پروژه کافی نباشد. یک دسته متفاوت شامل چوب های مختلف خواهد بود.
  • سن – الوارها می توانند از 1 تا 400 سال سن داشته باشند. مشخصات مهم است – از کجا می آید و چند ساله است.
شش ضلعی کاشی چوبی
شش ضلعی کاشی چوبی

استفاده از چوب اصلاح شده

استفاده از کف پوش یا دیوار چوبی اصلاح شده نشان می دهد که علاوه بر نشان دادن سلیقه بی عیب و نقص و عشق به طراحی و رنگبندی چوب اصلاح شده ، تعهد شما را نسبت به مسائل محیطی نشان می دهد.

پارکت شاه ماهی از چوب شاه بلوط
پارکت شاه ماهی از چوب شاه بلوط

الوار برای پروژه های مسکونی و تجاری به طور یکسان استفاده می شود. این می تواند برای هر دو فضای داخلی و خارجی ، به عنوان کف ، مبلمان یا روکش استفاده شود.

چوب اصلاح شده شما از کجا آمده است؟

ما چوب خود را از سراسر جهان تهیه می کنیم اما عمدتا از انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی تهیه می کنیم. بیشتر ما بلوط و کاج اصلاح شده را حمل می کنیم ، اگرچه گاهی اوقات گونه های دیگری نیز داریم.

کلبه ای از چوب اصلاح شده
کلبه ای از چوب اصلاح شده
کلبه ای با چوب اصلاح شده
کلبه ای با چوب اصلاح شده

من نگران ناسازگاری با چوب های بازسازی شده هستم، چگونه این مشکل را حل می کنید؟

قوی ترین ویژگی در الوار تناوب صدا است. ما احساس می کنیم که این باید به جای مبارزه با آن پذیرفته شود. بسته به آنچه برای پایان دادن به کار کفپوش انتخاب می کنید (روغن موم سفت ، موم سنتی ، لاک الکل) شما می توانید صدای کف را یکنواخت کنید اما به اندازه چوب های جدید از پیش آماده یکنواخت نخواهد بود.

چوب بلوط بازیابی شده
چوب بلوط بازیابی شده

اگر هنگام استفاده از چوب شده نگران دستیابی به رنگ مناسب هستید ، باید در مورد گزینه های رنگ آمیزی با سازنده خود صحبت کنید.

آیا چوب اصلاح شده دارای گواهینامه FSC  است؟

تمامی این نوع چوب دارای گواهینامه FSC نیستند. با این حال ، مراجعه به قوانین آنها در مورد الوارهای بازیافتی یا بازیافتی مفید است. برای اینکه این چوب به عنوان چوب دارای گواهینامه FSC مبدا پس از مصرف کننده واجد شرایط شود ، باید قبلاً یک بار استفاده شده باشد و برای هدف اصلی خود “به پایان عمر مفید خود رسیده باشد”

چوب اصلاح شده fsc
چوب اصلاح شده fsc

چوب دارای گواهینامه FSC استانداردهای خاصی را تضمین می کند که از روشهای پایدار در ایجاد آن استفاده شده است. با استفاده از الوارهای دارای گواهینامه FSC در ساختمان خود اعتبارات صرفه جویی در انرژی و طراحی محیط زیست (LEED) در سیستم رتبه بندی ساختمان های سبز برایتان کسب خواهد شد.

آیا کفپوش چوبی اصلاح شده باید به روش خاصی نصب شود؟

پس از اینکه الوارها به دقت برای کفپوش پردازش شدند ، بسیار پایدار هستند و می توانند همانند اکثر کفپوش های محکم و چوب سخت نصب شوند.

تفاوت در این است که این نوع چوب می تواند دو یا سه هفته طول بکشد تا آماده نصب شود و با محیط جدید و سطح رطوبت سازگار شود. ( صنایع چوب فن و هنر : بعد از هر بار برش بایست به چوب فرصت دهیم تا رطوبت داخلی آن با رطوبت بیرونی آن به تعادل برسد . در غیر اینصورت احتمال کج کردن و ترک برداشتن در مراحل بعد از نصب را دارد )

بسته به سطح طبیعی چوب ، بعضی از تخته ها ممکن است به مقداری تراش کاری با دست نیاز داشته باشند تا بعضی از لبه ها یکدست شود.

سازگاری با چوب و نصب آن دو نکته مهم برای اطمینان از عمر طولانی کفپوش های شما است.

چسب و میخ از استانداردهای  الوار هستند ، اما توصیه می شود همیشه کتابچه راهنمای نصب منبع  تولید کننده را مطالعه کنید.

چوب بلوط اصلاح شده
چوب بلوط اصلاح شده
  • ما روشی که به خوبی محکم نشود را توصیه نمی کنیم ، زیرا یک راه حل طولانی مدت نیست.

آیا استفاده از الوارها انتخاب خوبی برای کف آشپزخانه یا حمام است؟

این چوب ها و الوارها یک انتخاب عالی برای آشپزخانه و حمام است.

تخته های اصلاح شده قدیمی دارای منافذی طبیعی هستند که باعث می شود چوب های قدیمی اصلاح شده برای آشپزخانه ها و حمام ها عالی باشند. اگرچه آب بندی در محل همیشه توصیه می شود.

چوب بلوط اصلاح شده
چوب بلوط اصلاح شده
چوب بلوط فرانسوی بازیابی شده
چوب بلوط فرانسوی بازیابی شده

آیا الوار نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی دارد؟

مانند هر کف چوبی جدید ، الوار نیز با نگهداری مناسب عملکرد بهتری را از خود به نمایش می گذارد.

لبه های چوب ، تردد و میزان استفاده از آن مواردی هستند که برنامه مراقبت و نگهداری را هدایت می کنند.

مراقبت مناسب کمک زیادی به شما می کند و می تواند کفپوش شما را برای چندین دهه عالی نگه دارد.

چوب بلوط بازیابی شده
چوب بلوط بازیابی شده

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : چوب اصلاح شده ، الوار ، چوب اصلاح شده یا الوار چیست

مطالب مرتبط با موضوع کفپوش چوبی :

گالری عکس انواع کفپوش و پارکت چوبی :

WhatsApp us