راهنمای طراحی کمد لباس برای انواع مختلف اتاق خواب

همه ما آرزوی داشتن کمدهای لباس شیک را برای خانه هایمان داریم . انتخاب همه افراد ، نمونه کارهایی هستند که مستقیم از مجله ها بیرون آمده اند . قبل از اینکه طراحی کمد را انجام دهید ، ابتدا اتاق خود را ارزیابی کنید که برای کمد لباسی مورد نظرتان مناسب باشد .

امروزه انواع مختلفی از کمد لباس وجود دارد که می توانید بر اساس نیازهای فردی خود و نوع و اندازه اتاق خواب از میان آنها انتخاب کنید به خوبی می دانید که هر اتاق خواب در خانه شما به کمد لباسی نیاز دارد که دسترسی به آن آسان باشد ، فضای ذخیره سازی کافی را ارائه دهد و با طراحی داخلی کلی اتاق خواب شما ترکیب شود .

قبل از انتخاب کمد لباس برای هر اتاق خواب خانه خود ، ابتدا باید انتخاب های خود را به یک کمد مستقل یا یک کمد توکار محدود کنید . مزیت کمدهای مستقل این است که در صورت جابجایی می توان آنها را به راحتی به اتاق خواب دیگر یا خانه جدید حمل کرد .

یکی دیگر از گزینه ها ، طراحی یک کمد توکار است . در حالی که کمدهای داخلی قابل جابجایی نیستند ، بزرگترین مزیت در انتخاب این طراحی این است که می توانید آن را از نظر مواد ، اندازه ، رنگ و لوازم جانبی سفارشی و شخصی سازی کنید تا مطابق با سبک و نیازهای شما باشد .

انتخاب کمد لباسی که متناسب با طراحی اتاق خواب شما باشد می تواند چالش برانگیز باشد . برای کمک به شما در انتخاب مناسب برای اتاق خواب های مختلف در خانه ، این مقاله را در مورد طرح های A-Z کمد لباس برایتان تهیه کرده ایم .

چه مواد و پوشش هایی برای کمد لباس مناسب است ؟

مهم ترین نکته ای که در هنگام انتخاب یا طراحی کمد لباس برای هر اتاق خواب باید در نظر گرفت مواد و تزئینات آن است . ایده این است که یک کمد لباس محکم طراحی کنید که بتواند بسیاری از وسایل شما را در خود جای دهد و در عین حال خیره کننده به نظر برسد . اکثر طراحان داخلی استفاده از MDF ( تخته فیبر با چگالی متوسط ) ، HDF ( تخته فیبر با چگالی بالا ) یا تخته سه لا را توصیه می کنند . همه این مواد قوی ، بادوام و مناسب برای کمد لباس هستند .

از سوی دیگر ، فهرست پایان بندی های کمد لباسی که می‌ توانید انتخاب کنید بی ‌پایان است . شما می توانید طبق بودجه و سلیقه خود از لمینت ها ( مات و براق ) ، روکش ها ، اکریلیک ، شیشه های لاکی یا روکش های شیشه ای استفاده کنید . با این حال ، باید درک کنید که هر اتاق خواب دارای هدف خاصی است و بنابراین طراحی داخلی متناسب با آن را باید انتخاب کنید . به عنوان مثال ، اتاق خواب اصلی معمولاً شیک ترین اتاق خواب در هر خانه است . بنابراین یک روکش کمد لباس مانند روکش یا شیشه لاکی را انتخاب کنید تا به خوبی با دکوراسیون کلی ترکیب شود . کمد لباس با روکش لمینت در یک اتاق خواب بسیار شیک ممکن است هوشمندانه ترین انتخاب نباشد . از این رو ، پایان بندی قطعه خود را عاقلانه انتخاب کنید .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

سبک های مختلف کمد لباس چیست ؟

اکنون بیایید سبک های مختلف کمد لباس برای اتاق خواب را بررسی کنیم تا بتوانید متناسب با سبک زندگی ، سلیقه و بودجه خود بهترین را انتخاب کنید .

به کمد لباس خود ظاهری طراحانه بدهید !

بهترین انتخاب برای اتاق خواب اصلی در آپارتمان های متوسط یا کوچک

این سبک کمد با فضای باز مانند قفسه کتاب و کشو راهی عالی برای استفاده بهینه از فضای شماست . این طرح نیاز به یک قفسه کتاب را با ویژگی های یک کمد لباس در یک راه حل تمیز و زیبا ترکیب می کند . پوشش استفاده شده در این نمونه لمینت سفید و آبی برای قفسه کتاب باز مطابق با رنگ بندی این اتاق خواب است . کشوها و کرکره های این کمد با دسته هایی طراحی شده اند که استفاده از آن را ساده می کند .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد لباس درب کشویی

بهترین انتخاب برای اتاق خواب های کوچک

درب های کشویی کمدها بهترین انتخاب برای اتاق های کوچک با فضای محدود هستند که دسترسی به کمد با درب های چرخشی در آن دشوار است . مکانیسم‌ های کشویی مختلفی مانند مکانیسم‌ های درب ‌های همپوشانی یا مکانیزم ‌های درون خطی درب وجود دارد که متناسب با بودجه ‌های مختلف طراحی می شوند . همانطور که در این تصویر نشان داده شده است ، درب ها را می توان با انواع روکش ها مانند لمینت ها ، شیشه های لاکی ، آینه های رنگی ، روکش ها ، شیشه های اکریلیک یا مات سفارشی کرد .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
بهترین انتخاب برای اتاق خواب زوج های جوان

همانطور که در این تصویر می بینیم ، یک کمد لباس ساده با یک بخش باز برای کفش و یک کمد ، برای زوج های شاغل طراحی شده است تا کارهای روزمره صبحگاهی خود را آسان کند . این طرح کمد به معنای واقعی کلمه دارای بخش اختصاصی برای سازماندهی هر چیزی ، از سر تا پا که نیاز دارید ، است و برای اتاق خواب یک زوج بسیار مناسب است . این طراحی برای ذخیره سازی سنگین است و می تواند بیشتر سفارشی شود تا با طرح رنگ اتاق خواب و سبک طراحی داخلی شما ترکیب شود . لمینت با براقیت بالا به عنوان روکش اولیه استفاده می شود که تمیز کردن و نگهداری آن را آسان می کند و باعث خراش نمی شود .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

یک کمد کرکره ای با یک واحد مطالعه

بهترین انتخاب برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان

با تاکید بر حداکثر ذخیره سازی ، این کمد دارای طراحی بدون حاشیه است . این طرح ساده و در عین حال چشمگیر با لمینت دانه های چوبی درشت است . این طرح با یک واحد مطالعه متصل است که دارای یک قفسه کتاب کوچک بالای میز است تا بهترین استفاده را از فضا داشته باشد . اگر در حال طراحی اتاق خوابِ نوجوان خود هستید ، این سبک کمد یک انتخاب عالی است . فضای ذخیره‌ سازی کافی و یک واحد مطالعه چیزی است که بچه ‌های بزرگ‌ تر شما به زودی به آن نیاز خواهند داشت .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد دیواری شیشه ای و آلومینیومی

بهترین انتخاب برای اتاق خواب اصلی

شیشه های رنگی و پایه های چوبی یک راه عالی برای اضافه کردن حس لوکس به اتاق خواب شما است . شما همچنین گزینه ای برای اضافه کردن چراغ های نوار LED در طرح کمد لباس مانند این طرح دارید . این پایه های چوبی می توانند لمینت یا روکش باشند . در این تصویر ما یک کمد لباس با قاب استفاده شده در رنگ طلایی ملایم را می بینیم . می توانید رنگ قاب متفاوتی را انتخاب کنید تا با زیبایی شناسی کلی اتاق خواب خود ترکیب شود .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد لباس با انباری

بهترین انتخاب برای اتاق خواب مهمان ، اتاق خواب اصلی ، اتاق خواب کودکان

لفت ها فضاهای ذخیره سازی اضافی هستند که روی کمد لباس شما در دسترس هستند . از لفت ها برای نگهداری وسایلی استفاده می شود که زیاد استفاده نمی شوند اما نمی توان آنها را دور انداخت . آنها همچنین برای نگهداری اقلام فصلی مانند ملافه های زمستانی استفاده می شوند . آنها را می توان به کمد لباس های کشویی و چرخشی برای نگهداری چمدان ها و وسایلی که به ندرت استفاده می کنید اضافه کنید .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

یک کمد لباس

به جرات می توان گفت که همه ما یکی از این طرح ها را می خواهیم ! این کمدها مخصوص اتاق خواب های بزرگ طراحی شده اند . آنها معمولاً به عنوان بخشی از پلان اتاق خواب طراحی می شوند . کمدهای روشویی به عنوان یک قسمت رختکن نیز با صندلی یا آینه طراحی شده در فضا عمل می کنند .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد دیواری با کرکره

بهترین انتخاب برای اتاق خواب های بزرگ

این طرح برای کمدهای روباز که هیچ دربی برای ورود به آن ندارند ، بهترین کارایی را دارد . این نوع کمد لباس از ورود گرد و غبار ، رطوبت و حشرات به لباس ها و لوازم جانبی شما جلوگیری می کند . اما اگر اتاق خوابی دارید که دارای تهویه مطبوع است ، نباید نگران کننده باشد .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد دیواری بدون کرکره

بهترین انتخاب برای آپارتمان کوچک یا استودیویی

اتاق خواب های دارای پارتیشن یا درب می توانند دارای کمد دیواری بدون کرکره برای دسترسی و نمایش آسان باشند . این طرح برای افرادی که همیشه برای آماده شدن عجله دارند ، ایده آل است ، مانند افراد حرفه ای یا زوج های جوانی که یک اتاق خواب کوچک مشترک دارند .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

چگونه کمد لباسی ایده آل برای اتاق خواب اصلی خود طراحی کنیم ؟

در این مقاله پنج نکته برای طراحی یک کمد لباس ایده آل برای شما آورده شده است :

1 . بخش His And Her را اضافه کنید

بیشتر کمدهای روشویی به اندازه کافی بزرگ هستند که می توانند چندین بخش را اضافه کنند که می تواند برای شما و شریک زندگی تان تعیین شود . می توانید هر بخش را مطابق با نیاز و سلیقه خود سفارشی کنید .

2 . از گوشه ها استفاده کنید

گوشه ها اغلب نادیده گرفته ترین فضاها هستند . استفاده از لوازم جانبی مناسب می ‌تواند فضای ذخیره ‌سازی و نمایش بیشتری مانند رابط یا نگهدارنده کمربند یا جعبه ‌ای از کشوهای کوچک را در اختیار شما قرار دهد ، اگر فضای مناسبی برای هماهنگی دارید این یک انتخاب عالی است .

3 . محفظه های لازم را اضافه کنید

ایده این است که با افزودن ویژگی‌ های اضافی مانند آینه بیرون‌ کش ، قفسه شلوار بیرون‌ کش ، قسمت لوازم جانبی ، میله آویز چرخان ، کشوهای حاشیه یا تخته آهنی بیرون‌ کش ، از محفظه ‌های استاندارد فراتر بروید .

4 . حالت را با نور مناسب تنظیم کنید

کمد دیواری فضای زیادی برای بازی با انواع نورپردازی دارد . اضافه کردن چراغ‌ های دیوارکوب ، نورافکن ، چراغ ‌های نزدیک ، چراغ‌ های نواری در داخل بخش ‌ها یا حتی یک لوستر را در نظر بگیرید .

5 . یک صندلی راحت اضافه کنید

یک صندلی برجسته یا یک صندلی یک قطعه دکواسیون ضروری برای یک کمد لباس است ، زیرا به عنوان یک منطقه جداگانه عمل می کند . صندلی ‌های بالشتکی را می‌ توان به‌ گونه ‌ای طراحی کرد که طراحی کمد لباس شما را تکمیل کرده و در عین حال فضای ذخیره ‌سازی بیشتری را ارائه دهد .

چگونه کمد لباس مناسب را بر اساس نوع اتاق خواب انتخاب کنیم ؟

همه کمدها برابر نیستند . آنها بسته به اتاق خوابی که در آن نصب می شوند برای هر موردی خاص هستند . به عنوان مثال ، کمد اتاق خواب اصلی معمولاً با ویژگی های متعدد و مکمل طراحی می شود ، در حالی که کمد اتاق خواب مهمان در طراحی ساده تر ، ابتدایی و مینیمال است . نحوه انتخاب کمد لباس برای انواع اتاق خواب را با جزئیات بیشتر در ادامه بیاموزید .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد برای اتاق خواب های اصلی

کمدهای اتاق خواب های اصلی معمولاً دارای ویژگی های فراوانی هستند که دارای لوازم جانبی و افزودنی هستند . آنها همچنین بزرای فضاهای بزرگ هستند . انواع مختلفی از کمد لباس برای اتاق خواب اصلی شما وجود دارد . برخی از محبوب ‌ترین انتخاب ‌ها مانند کمد دیواری ، کمد لباس و کمد کرکره ‌ای است که در این تصویر نشان داده شده است . این کمدها با لوازم جانبی اضافی مانند بیرون ‌کش آینه ، بیرون ‌کش تخته ‌آهنی سفارشی ‌سازی می ‌شوند .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد لباس برای اتاق خواب کودکان

کمدهای اتاق خواب کودکان به گونه ای طراحی شده اند که در دسترس ، کم تعمیر و نگهداری و ذخیره سازی زیاد باشد . آنها با پرداخت هایی مانند ورقه ساخته شده اند که بادوام هستند و نگهداری آنها آسان است . کمد لباس در اتاق خواب کودکان معمولاً با واحدهای مطالعه جفت می شود . یک نمونه عالی آن یک میز مطالعه کشویی است که بخشی از کمد لباس است که در این تصویر نشان داده شده است .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

کمد لباس برای اتاق خواب مهمان

کمدهای اتاق خواب مهمان از نظر ویژگی ها حداقلی هستند زیرا به طور مرتب استفاده نمی شوند . اتاق خواب های مهمان معمولاً اندازه کوچکی دارند و معمولاً با یک کمد لباس یا یک تلویزیون متصل طراحی می شوند . از این رو ، یک کمد لباس چند منظوره با یک واحد تلویزیون راهی عالی برای استفاده حداکثری از فضای اتاق خواب شما بدون به خطر انداختن هر کدام است . شما همچنین می توانید با تمام امکانات رفاهی زیر یک سقف به مهمانان خود حریم خصوصی مورد نیازشان را بدهید .

ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری
ایده های جالب کمد لباس ، کمد دیواری

خب این همه چیزهایی بود که باید در مورد طرح های کمد لباس برای اتاق خواب های مختلف بدانید . امیدواریم این راهنما به شما در انتخاب طرح کمد لباس مناسب برای منزلتان کمک کند !

سوالات متداول

برای طراحی کمد لباس چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت ؟

برنامه ریزی کمد لباس تحت تأثیر عوامل زیادی است . رایج ترین آنها عوامل زیبایی شناختی ، جامعه شناختی و اقتصادی هستند . سلیقه فردی ، محیط اجتماعی و درآمد خانواده ، سن ، جنس ، شغل اعضای خانواده از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب شما است .

چگونه بهترین کمد لباس را انتخاب کنیم ؟

به اندازه کمد لباس توجه کنید . شما باید در مورد اندازه های کمد لباس مورد نظر خود مطمئن باشید .
     مراقب سبک کمد لباس باشید .
     مراقب ذخیره سازی باشید .
     جنس کمد لباس مهم است .

کدام نوع کمد لباس برای اتاق خواب بهتر است ؟

کمد کشویی
اگر می خواهید از فضای اتاق خواب خود نهایت استفاده را ببرید ، این بهترین انتخاب است . برخلاف دیگر کمدها ، فضای کمتری را اشغال می کند و فضای آزاد بیشتری را در اتاق ارائه می دهد . آنها را می توان با مواد مختلف و در انواع مختلف سیستم های کشویی ترکیب کرد و امکانات بی پایانی را ایجاد کرد .

کدام رنگ برای کمد لباس مناسب است ؟

کمد لباس ها باید رنگ های روشن و آرامش بخشی داشته باشند . محبوب ترین رنگ های مورد تایید برای کمدها ، روکش چوب روشن ، رنگ های خنثی و سفید هستند . از سایه هایی مانند زرد کم رنگ ، سفید و کرم ، بژ ، صورتی و خاکستری روشن استفاده کنید .

کلمات کلیدی : کمد لباس چوبی ، کمد لباس ، کمد کشویی چوبی ، کمد کرکره ای چوبی

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع کمد لباس :

WhatsApp us