چگونه یک کمد لباس برای اتاق خواب خود انتخاب کنیم ؟

کمدها قطعات ضروری از دکوراسیون چوبی اتاق خواب هستند که در جایگاه دوم برای تختخواب شما قرار می گیرند . انتخاب یک کمد لباس به آسانی وارد شدن به فروشگاه یا انتخاب یک ایده از اینترنت نیست . قبل از انتخاب اندازه کمد لباس برای اتاق خواب خود ، باید به چندین فاکتور توجه کنید .

چیزی که به آن نیاز دارید یک سبک و ساختار با دقت فکر شده بر اساس نیازها و سبک زندگی شما است . بنابراین قبل از اینکه اولین طرح را از بین انواع کمد لباس مورد علاقه خود در رسانه های اجتماعی یا یکی از طرح های مورد علاقه خود انتخاب کنید ، راهنمای ما در مورد انواع کمد را در این مقاله مطالعه کنید . ما در این مقاله چک لیستی برای انتخاب کمد لباس مناسب را فراهم کرده ایم که سال ها در خانه شما باقی خواهد ماند .

کمد توکار در مقابل کمد مستقل ، این انتخاب به سلیقه و نگرش شما بستگی دارد :

این اولین و مهمترین تصمیمی است که باید بگیرید . آیا کمد توکار می خواهید یا یک کمد مستقل ؟ کمد دیواری مستقل که به دیوار متصل نیست ، می تواند به راحتی بین اتاق ها با اراده آزاد جابجا شود . کمدهای توکار سفارشی متحرک نیستند و برای طراحی نیاز به زمان دارند . با این حال ، بزرگترین مزیت آنها این است که به شما این امکان را می دهند که آن را از نظر اندازه کمد لباس ، مواد کمد لباس ، رنگ های کمد لباس ، و تزئینات کمد به همراه لوازم جانبی مطابق با سلیقه و ترجیحات خود سفارشی کنید . بنابراین بسته به فضای اتاق خواب و بودجه خود انتخاب کنید .

اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس
اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس

یک کمد لباس چوبی با فضای ذخیره سازی کافی و سبک منحصر به فرد !

به کمد لباس خود ظاهری طراحانه بدهید !

ابعاد مناسب کمد لباس را انتخاب کنید :

اندازه مناسب کمد لباس بهترین امکانات ذخیره سازی را در کمد لباس شما ارائه می دهد . ابتدا قبل از تصمیم گیری در مورد انواع کمد لباسی که می خواهید ، فضای اتاق خود را اندازه بگیرید . در حالی که انتخاب کمد در اندازه سقف تا کف بهترین انتخاب هستند ، آنها مجموعه ای از معایب خاص خود را دارند . دسترسی به محفظه های سطح بالایی می تواند برای برخی از اعضای خانواده شما مانند والدین سالخورده یا بچه ها یک چالش باشد .

عمق کمد لباس

عمق 72 سانتی متری برای کمد لباس ایده آل است . این عمق کمد حداکثر فضای ذخیره سازی را فراهم می کند ، با فضای کافی برای آویزان کردن راحت لباس هایی مانند ژاکت ، پالتو و مانتو . عمق کمد لباس بیشتر از این ایده خوبی نیست ، زیرا در نهایت برای دستیابی به اقلام پنهان شده در پشت با مشکل مواجه خواهید شد .

ارتفاع کمد لباس

ارتفاع کمد لباس 126 سانتی متری از هر محفظه ای که برای آویزان کردن لباس استفاده می شود ایده آل است . این ابعاد کوچک کمد به شما این امکان را می دهد که لباس های خود را مرتب آویزان کنید تا له نشوند .

برای کشوها و قفسه ها – ارتفاع و عرض قفسه می تواند بسته به در دسترس بودن فضا و نیازهای شما متفاوت باشد .

مکانی برای همه چیز در کمد لباس شما

قبل از انتخاب کمد لباس ضروری است که نیازهای ذخیره سازی خود را بدانید . بنابراین ، برای مثال ، اگر لباس های رسمی زیادی مانند پیراهن ، پالتو یا مانتو دارید ، مطمئن شوید که چندین محفظه برای آویزان کردن آنها دارید . به طور مشابه ، برای کسانی که لوازم جانبی زیادی دارند ، کمد لباس با کشوهای متعدد بهترین انتخاب برای سازماندهی همه آن است . همچنین ، مهم است که کمد را به عنوان بخشی از کمد لباس خود انتخاب کنید تا از فضا استفاده بهینه کنید . اینجا جایی است که می توانید اقلامی را که اغلب از آنها برای کمد لباسی بدون شلوغی استفاده نمی کنید ، ذخیره کنید .

اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس
اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس

این کمد لباس بزرگ از کف تا سقف برای جمع کردن وسایل شما آنقدر فضا دارد که شما می توانید یک تختخواب کینگ را به آن بیفزایید .

سبکی که با اتاق خواب شما ترکیب می شود

از بین انواع کمد لباسی که با سبک موجود فضای داخلی اتاق خواب شما هماهنگ است ، انتخاب کنید . این انتخاب شامل رنگ ها ، تزئینات ، مواد کمد لباس و جزئیات درب کمد شما می شود . اگر اتاق خواب شما دکوراسیون چوبی آراسته دارد ، کمد لباسی با درب های تزئین شده به خوبی ترکیب می شود . برای داشتن ظاهری تمیز ، می توانید به دنبال کمد لباسی شیک و روباز بدون درب یا شفاف باشید . هنگام انتخاب رنگ بندی  کمد لباس خود از همان اصول زیبایی شناسی پیروی کنید . سایه هایی را انتخاب کنید که با پالت رنگ موجود اتاق خواب شما مطابقت داشته باشد تا تجربه ای عالی از نحوه انتخاب رنگ های کمد لباس داشته باشید . برای طراحی داخلی اتاق خواب عالی ، زیبایی شناسی کمد لباس و اتاق خواب شما باید مکمل یکدیگر باشند . این امر هماهنگی بصری را تضمین می کند .

انتخاب انواع کمد شامل رنگ ها ، پرداخت ها و مواد کمد لباس

اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس
اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس

این کمد انعکاسی تقریباً پنهان به نظر دارد ، اما درخشش آن توجه را به خود جلب می کند و فضای ذخیره سازی جانبی ، آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند .

چه نوع تختی نیاز دارید ؟

مورفی

منظم

تخت های دو طبقه

یک سبک درب مد روز را انتخاب کنید :

چرا وقتی می ‌توانید بچرخید ، به همان درب کابینت قدیمی برای کمد لباس خود بچسبید ؟ با توجه به سلیقه و فضای خود نوع تاب یا درب کشویی را انتخاب کنید . درب های کشویی با مسیرهای دوگانه صاف ، ظاهری به زیبایی شناسی کلی اتاق خواب شما می بخشد . همچنین به صرفه جویی در فضا کمک می کند و به کمد لباس شما ظاهری یکپارچه و زیبا از بیرون می دهد . یکی دیگر از طراحی های شیک برای کمد لباس اتاق خواب شما درب های فشاری برای باز شدن است . آنها بسیار مدرن و آسان برای استفاده هستند .

اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس
اجرا و نصب کمد دیواری و کمد لباس

این کمد درب کشویی دسترسی به لباس را آسان می کند و همچنین بسیار شیک است .

گرفتن کمد اتاق خواب جدید به معنای سوزاندن چیزی در جیب شما نیست  . گزینه های مختلفی در بازار وجود دارد که متناسب با هر بودجه ای است . فقط این عوامل مهم را قبل از تصمیم گیری در مورد کمد لباس اتاق خواب خود به خاطر بسپارید ، بنابراین بهترین مورد را انتخاب کنید که بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد .

سوالات متداول

کدام نوع چوب برای کمد لباس مناسب است ؟

یکی از مقاوم ترین چوب ها برای کمد ، تخته سه لا است . از 5 لایه چوب تشکیل شده است . تخته سه لا پیچ و تاب نمی خورد زیرا مواد در برابر خم شدن مقاوم هستند . انتخاب ارجح برای کمد لباس است زیرا به راحتی می تواند وسایل سنگین را در خود جای دهد .

هنگام خرید کمد لباس باید به چه نکاتی توجه کنم؟

1. ظاهر بیرونی کمد لباس. …
     2. طراحی کمد داخلی. …
     3. کمد لباس آماده v/s کمد لباس سفارشی. …
     اندازه کمد لباس. …
     5. جنس کمد لباس. …
     6. سبک درب کمد لباس. …
    7. عملکرد کمد لباس. …
     8. قیمت کمد لباس.

بهترین متریال برای ساخت کمد لباس چیست ؟

مواد پایه کمد لباس
     تخته سه لا. تخته سه لا ساخته شده از لایه های روکش چوبی که به هم چسبانده شده اند، بهترین استفاده را برای کمد لباس در مناطق کم رطوبت دارد. …
     تخته ذرات. …
     تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) …
     کامپوزیت های چوب پلاستیک …
 تمام چوب. …
     روکش های تزئینی. …
     لمینت های تزئینی. …
     آینه.

کدام نوع کمد لباس مناسب است ؟

چوب ، تخته سه لا ، لمینت ، HDF-HMR و MDF گزینه های عالی برای ساخت کمد لباس شما هستند . در حالی که هر یک از این مواد مزایای خاص خود را دارند ، ممکن است همه آنها مناسب بودجه شما نباشند . برای مواد کمد کمد مقرون به صرفه ، می توانید به سراغ ام دی اف با روکش لمینت بروید

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : کمد چوبی ، درب چوبی ، کمد چوبی اتاق خواب ، کمد دیواری چوبی ، درب کشویی چوبی

 منبع : www.designcafe.com

گالری عکس کمد لباس و کمد دیواری :


مطالب مرتبط با موضوع کمد لباس :

WhatsApp us