در اینجا چیزی است که باید در مورد کمد لباس Vastu در اتاق خواب بدانید

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب

Vastu مربوط به نظم جسمانی ، روحی و معنوی محیط زیست ساخته شده است ، با هماهنگی با انرژی های کیهانی . این مطالعه تأثیرات سیاره بر ساختمانها و افرادی است که در آنها زندگی می کنند و هدف آن ارائه دستورالعمل برای ساخت و ساز مناسب است   .

انرژی ‌ها یا ارتعاشات اسمی تأثیر زیادی بر نحوه زندگی شما دارند و می ‌توانند در غیر محتمل ‌ترین مکان ‌ها ، به عنوان مثال ، کمد لباس اتاق خواب یا اتاق خواب اصلی شما حضور داشته باشند . پیروی از کمد لباس Vastu می تواند به شما کمک کند تا همه چیزهای منفی را دور نگه دارید و رفاه را به خانه خود بیاورید .

اتاق خواب مکانی خصوصی است که در آن پس از یک روز کاری طولانی در آن استراحت و تجدید قوا می کنید . ساده ترین چیزها – مانند کمد لباسی در اتاق خواب که با Vastu سازگار نیست – می تواند مشکلاتی را در زندگی روزمره شما ایجاد کند و بر سلامت ، شغل ، ثروت ، ازدواج و سایر جنبه های شما تأثیر بگذارد .

بیایید برخی از نکات مربوط به Vastu برای کمد لباس در اتاق خواب یا Vastu برای کمد لباس در اتاق خواب اصلی را مرور کنیم تا بتوانید آن را مطابق با آن طراحی یا اصلاح کنید .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب

کمد لباس رو به Vastu ( جهت )

جهت ایده آل برای کمد لباس جنوب غربی ( انتخاب اول ) یا شمال غربی ( انتخاب دوم ) خانه است زیرا جریان ثابت پول را در خانه تضمین می کند . با این حال ، یک کمد لباس سنگین را می توان روی دیوار غربی یا جنوبی قرار داد . درب های اتاق خواب باید به سمت شمال باز شوند . از تمام جهات دیگر برای قرار دادن کمد لباس پرهیز کنید ، زیرا به گفته Vastu ، می تواند منجر به از دست دادن شدید پول نقد شود .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب

کمد لباس و اتاق خواب بدون آینه ، ایده آل ترین ترکیب طبق Vastu است .

قرار دادن کمد لباس مطابق با Vastu

وقتی کمد لباس را با در نظر گرفتن جهت ایده آل Vastu قرار می دهید ، همیشه حداقل 9 سانتی متر فاصله بین کمد لباس و خود دیوار بگذارید . هدف اصلی در اینجا این است که اطمینان حاصل شود که هوا جریان آزاد دارد و هیچ مانعی در گردش انرژی های مثبت در منطقه اطراف وجود ندارد .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب

کمد لباسی که طبق Vastu به درستی قرار داده شده است ، برای اعضای خانواده خوش شانس است .

اطمینان حاصل کنید که مبلمان اتاق خواب به سمت شمال شرقی قرار گرفته و درب های کمد لباس رو به دیوار توالت نباشد زیرا ممکن است منجر به خروج بیشتر پول و ثروت شود . درب های کمد لباس باید همیشه به سمت شرق باز شود و هرگز به سمت جنوب باز نشود . این امر به این دلیل است که جنوب می تواند باعث ایجاد اختلال و نزاع های مکرر بین اعضای خانواده شود .

آیا کمد لباس شما درست قرار گرفته است ؟

رنگ کمد لباس مطابق با Vastu

Vastu Shastra برای کمد در اتاق خواب پیشنهاد می کند که از سایه های رنگ روشن هم در کمد لباس و هم برای دیوارهای اتاق خواب استفاده شود . چرا ؟ زیرا رنگ های روشن به گسترش انرژی مثبتِ بیشتر کمک می کنند و چشم و ذهن را تسکین می دهند . از سوی دیگر ، سایه ‌های رنگ تیره کاملاً یک « نه » هستند ، زیرا تمام انرژی های منفی محیط را جذب می‌ کنند و تمایل دارند در اطراف بمانند و باعث حواس‌ پرتی شوند ، که اصلاً خوب نیست .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب
رنگ ‌های روشن مانند بژ و سفید حس بدی را به اتاق خواب شما جذب نمی ‌کنند .

بهترین رنگ های Vastu برای کمد اتاق خواب سایه های پاستلی مانند زرد روشن ، سفید و کرم ( نماد صلح ) ، بژ و خاکستری روشن است . این رنگ ها فضا را باز می کنند و منجر به جریان هماهنگ انرژی های مناسب می شوند .

طراحی کمد لباس مطابق با Vastu

برای اینکه کمد لباس مطابق با اصول واستو باشد ، باید از آهن و چوب ساخته شود و نه از سنگ مرمر یا هر سنگ دیگری . باید به شکل مربع یا مستطیل جامد باشد و برای بهترین نتیجه دارای سیستم تک درب باشد . اشکال عجیب و غریب و غیرمعمول کمد لباس ها ، ناخوشایند در نظر گرفته می شوند .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس همیشه باید چوبی باشد تا رفاه را به ارمغان بیاورد .

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که کمد لباس نباید آینه ای روی آن داشته باشد که احتمالاً فرد خوابیده روی تخت را منعکس کند ، زیرا انرژی های بدی ایجاد می کند و می تواند منجر به بیماری های طولانی مدت و مشکلات سلامتی شود . در حالت ایده آل ، سعی کنید از هرگونه آینه در اتاق خواب خودداری کنید ، اما اگر به دلیل کمبود فضا امکان پذیر نیست ، مطمئن شوید که آن را با یک پرده یا پارچه بپوشانید تا از انعکاس مستقیم جلوگیری کنید .

چیدمان اقلام کمد لباس مطابق با Vastu

Vastu Shastra همچنین بیان می کند که کمد لباس باید به اندازه کافی جادار باشد تا تمام وسایل شخصی و ضروری شما را در خود جای دهد . اقلام باید هر چند وقت یکبار سازماندهی شوند و از هر چیز غیر ضروری باید دوری کرد . لازم است کمد لباس را تا حد امکان تمیز و مرتب نگه دارید .

کمد لباس Vastu در اتاق خواب
کمد لباس Vastu در اتاق خواب

کمد لباس باید همیشه تمیز و مرتب باشد .

اگر در کمد لباس خود یک طاق یا کمد دارید ، هرگز نباید آن را خالی نگه دارید . برای حفظ رفاه و ورود پول نقد به خانه ، مقداری جواهرات و پول نقد را در آن قرار دهید ، در حالت ایده آل رو به شمال باشد . شمال متعلق به لرد کوبرا ( خدای پول ) است . از طرف دیگر ، می توانید سکه های پنج تا هفت نقره را نیز در کمد لباس نگه دارید .

برای حفظ تعادل ، باید اطمینان حاصل کنید که کمد روی یک پلت فرم محکم و پایدار – به جای سکوی لرزان – قرار می گیرد . همچنین باید در قفسه بالایی کمد لباس نگهداری شود .

سازگاری کمد لباس‌ هایتان با Vastu به شما کمک می ‌کند تا اطمینان حاصل کنید که یک رابطه هماهنگ با اعضای خانواده خود دارید و همچنین در زندگی شخصی و حرفه ‌ای خود موفق خواهید بود .

مطالب مرتبط با موضوع Vastu

 • کمد لباس Vastu در اتاق خواب
  کمد دیواری و کمد لباس ، Vastu مربوط به نظم جسمانی ، روحی و معنوی محیط زیست ساخته شده است ، با هماهنگی با انرژی های کیهانی . این مطالعه تأثیرات سیاره بر ساختمانها و افرادی است که در آنها زندگی می کنند
 • 6 طراحی خیره کننده پله سنگ مناسب برای خانه
  پله‌ها نه تنها به شما امکان می‌دهند بین سطوح مختلف خانه حرکت کنید، بلکه نقش مهمی در ارتقاء ظاهر خانه شما ایفا می‌کنند. یک پله با طراحی زیبا ظاهری جسورانه به کل فضای داخلی اتاق ایجاد می کند
 • ترکیب رنگ راه پله برای خانه شما
  برخلاف تصور رایج، طراحان داخلی مدرن اکنون پله ها را به عنوان اشیاء دکوری در خانه ها در نظر می گیرند و نه صرفاً یک ساختار فیزیکی که دو سطح را به هم متصل می کند. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید جان تازه‌ای را به راه پله موجود خود ببخشید
 • با این طرح های نرده چوبی و هندریل برای پله های خود شخصیت را وارد کنید
  طرح های نرده چوبی برای پله ها این قدرت را دارند که ظاهر کلی آن را به طور کامل تغییر دهند و آن را به سطح بعدی ببرند. اگر به دنبال ایده های الهام بخش نرده راه پله چوبی هستید، به جای درستی آمده اید!
 • 8 نکته برای قرار دادن درست راه پله طبق Vastu در خانه شما
  اگر قرار است بالا و پایین رفتن از پله ها در خانه شما امری عادی باشد، ممکن است آن را درست انجام دهید. بدانید که چگونه با این بایدها و نبایدها راه پله را مطابق با vastu در خانه خود قرار دهید، کاملاً.
 • آیا درب اصلی شما با Vastu سازگار است؟
  می گویند انرژی مانند مردم از در اصلی وارد خانه شما می شود. یک ورودی طراحی شده با رعایت اصول Vastu می تواند حرکت انرژی خوب را تسهیل کند و رفاه را به خانه شما بیاورد. واستو عناصر طبیعت را با انسان و مواد در نظر می گیرد تا مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای طراحی خانه فرض کند. در اینجا چند نکته درب اصلی Vastu برای علاقه مندان به Vastu برای ورود به خانه آورده شده است.

سوالات متداول در مورد کمد لباس Vastu در اتاق خواب

برخی از باورهای غلط رایج در مورد طراحی کمد لباس و واستو و اتاق خواب چیست ؟

بزرگترین تصور غلط در مورد طراحی کمد واستو و اتاق خواب این است که کمد باید به دیوار چسبانده شود . هنگام طراحی کمد لباس برای اتاق خود ، مطمئن شوید که بین دیوار و کمد حداقل 9 سانتی متر فاصله وجود دارد .

چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که کمد اتاق خواب آرامش را طبق اصول Vastu ترویج می کند ؟

طبق اصول واستو ، کمد لباس باید در جهت جنوب یا غرب اتاق قرار گیرد تا حس ثبات و زمین در اتاق ایجاد شود . همچنین ، مهم است که آینه متصل به کمد ، تخت را منعکس نکند ، زیرا این امر می تواند بر خواب و سلامت فرد در انعکاس تأثیر منفی بگذارد .

چگونه می توانید اصول Vastu را با سایر ملاحظات طراحی ، مانند نیازهای ذخیره سازی و ترجیحات سبک شخصی ، متعادل کنید ؟

ترکیب عناصر طراحی که با اصول Vastu سازگار است را در نظر بگیرید . برای مثال ، می‌ توانید آینه ‌ها را به کمد لباس اضافه کنید تا نور طبیعی را به حداکثر برسانید و حس باز بودن را ایجاد کنید ، اما مطمئن شوید که آینه‌ ها تخت را منعکس نمی ‌کنند . سعی کنید مواد و رنگ ‌های طبیعی را برای کمد لباس انتخاب کنید که تسکین‌ دهنده و آرام ‌بخش باشند . همچنین می توانید گیاهان را اضافه کنید تا تعادل و هماهنگی را در فضا ایجاد کنید .

چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که کمد لباس اتاق خواب جریان انرژی مثبت را طبق اصول Vastu مسدود نمی کند ؟

طبق اصول Vastu ، کمد لباس نباید در کنار دیواری که با تخت مشترک است قرار گیرد زیرا می تواند جریان انرژی مثبت را مسدود کند . اطمینان حاصل کنید که درب های کمد لباس آزادانه و بدون هیچ مانعی باز می شود و کمد لباس به خوبی سازماندهی شده و بدون به هم ریختگی است . این به حفظ جریان انرژی در اتاق کمک می کند .

خانه واستو چیست؟

Vastu رنگ، قالب، شکل و جهت مناسب را برای اطمینان از مثبت بودن و شادی در هر گوشه از خانه شما پیشنهاد می کند . برای اینکه یک خانه به خانه تبدیل شود باید انرژی خاصی داشته باشد و واستو بیان می کند که شخصی که در یک خانه زندگی می کند تحت تأثیر این انرژی قرار می گیرد.3 فروردین 1402 AP

Vastu چگونه کار می کند؟

Vastu Shastra 
بر اساس مفهوم ترکیب علمی پنج عنصر اساسی – زمین، آب، آتش، هوا و آسمان – برای ایجاد یک محیط دلپذیر است . 
اصول واستو ادغام شده با معماری سلامت، ثروت، انرژی و رفاه را افزایش می دهد و فضای زندگی یا کار را آرام و روشن می کند.

واستو کدام است؟

واستو 
علم سازه است یا ایجاد میدان انرژی موزون در یک سازه واستو نامیده می شود. 
این هنر قرار دادن است که از طریق آن تعادل بین انرژی های منفی و مثبت در ساختار حفظ می شود.14 خرداد 1393 AP

واستو اهل کجاست؟

واستو اهل کجاست؟
شبه قاره هند
1. Vastu Shastra از 
شبه قاره هند سرچشمه گرفته است در حالی که فنگ شویی منشاء چینی دارد.

کلمات کلیدی : ایده واستو ، کمد لباس ، کمد لباس چوبی ، کمد دو درب ، کمد تک درب ، درب چوبی ، دکوراسیون چوبی

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع کمد دیواری و کمد لباس :

WhatsApp us