پارکت

کفپوش  تمام چوب

همه چیز درباره پارکت تمام چوب و پارکت چوب مهندسی 

کفپوش و پارکت تمام چوب, قیمت پارکت تمام چوب

مقایسه کفپوش 

کفپوش ها یا پارکت , تفاوت کفپوش و پارکت و لمینت

راهنمای مقایسه چوب مهندسی شده در مقابل کفپوش چوب تمام چوب

همانطور که از نام آن پیداست ، کفپوش چوبی تمام چوب از چوب خالص در تمام ضخامت های موجود ساخته می ‌شود که معمولاً از گونه‌ های چوب سخت مانند بلوط ، افرا یا گردو است . مزیت قابل توجه این چوب این است که می توان آن را چندین بار در طول عمر خود سمباده زد و صاف کرد .

مقایسه پارکت پلای وود با تمام چوب

کفپوش چوبی مهندسی شده از نظر ظاهری بسیار شبیه به چوب خالص به نظر می رسد ، اما از یک لایه نسبتاً نازک چوب سخت که روی بستری از تخته سه لا با کیفیت بالا چسبانده شده است ، ساخته شده است . کف ‌پوش ‌های مهندسی شده تا حدودی ارزان‌ تر از چوب سخت است ، اما اکثر انواع آن ‌ها را می ‌توان تنها یک یا دو بار سمباده زد و دوباره به آن پرداخت ، زیرا لایه سطحی چوب سخت نسبتاً نازک است . اگر به دنبال معایب کفپوش های چوبی مهندسی شده هستید یا به دنبال این هستید که کدام یک از این چوب ها بهتر است ، هیچ مزیت واضحی برای یک نوع کفپوش چوبی نسبت به دیگری وجود ندارد . انتخاب شما بستگی به این دارد که چقدر برای شایستگی های نسبی هر کدام ارزش قائل هستید

برای نگاهی دقیق تر به مزایا و معایب کفپوش مهندسی شده در مقابل چوب سخت ، ادامه مطلب را بخوانید .

7 نکته در مورد چوب سخت در مقابل چوب مهندسی شده
تفاوت کفپوش چوبی تمام چوب در مقابل کفپوش چوبی مهندسی شده

کفپوش های چوبی تمام چوب به صورت تخته های بلند که معمولاً از گونه های چوب سخت ساخته می شوند وجود دارد . با زبانه ها و شیارهایی در لبه های مخالف ابزار می شود تا تخته ها هنگام نصب به هم متصل شوند . همیشه کفپوش ها به زیرزمین میخکوب می شود ، این فرآیندی است که نیاز به مهارت دارد . از آنجایی که این کفپوش تمام چوب است ، این کفپوش را می توان چندین بار در طول عمر خود سمباده زد و دوباره استفاده کرد .

کفپوش چوبی مهندسی شده مانند چوب سخت به نظر می رسد ، اما ساختار آن دارای یک لایه نسبتاً نازک از چوب سخت است که روی یک لایه تخته سه لا با کیفیت عالی چسبانده شده است که به کفپوش پایداری عالی می بخشد . بهترین کفپوش چوبی مهندسی شده دارای انعطاف پذیری خوب و هسته تخته سه لا با دوام سه تا نه لایه خواهد بود . شما می توانید روی یک کفپوش چوبی مهندسی شده با کیفیت خوب حساب کنید که معمولا بین 25 تا 30 سال دوام می آورد . هزینه کمتری نسبت به چوب خالص دارد و نصب آن برای دست سازان قابل کنترل است .

چوب مهندسی شده در کنار چوب سخت :

طول عمر 30 تا 100 سال برای چوب سخت و 20 تا 40 سال برای چوب مهندسی شده

هزینه  ……. تا …….. تومان برای هر متر  مربع چوب سخت و  …… تا ……. تومان  برای هر متر مربع برای چوب مهندسی شده

سمباده زدن : تکمیل چهار بار ( حتی به طور بالقوه بیشتر ) برای چوب سخت و یک یا دو بار برای چوب مهندسی شده

پایداری : چوب سخت ممکن است در شرایط مرطوب و شرجی تاب بخورد اما چوب مهندسی شده مقاومت خوبی در برابر تاب خوردگی دارد .

ضخامت تخته : حدود 12 سانتی متر تا  24 سانتی متر برای چوب سخت و تا 48 سانتی متر برای چوب مهندسی شده

عرض پلانک :  13 سانتی متر  تا 12 سانتی متر برای چوب سخت و  13  تا 21  سانتی متر برای چوب مهندسی شده

طول تخته : 36  تا 250 سانتی متر برای چوب سخت و 36  تا 180 سانتی متر برای چوب مهندسی شده

روش نصب میخ و پیچ به سمت پایین در چوب سخت و زبانه و شیار می تواند به صورت پایین میخ ، شناور ، یا چسب شود .

ظاهر :

کفپوش چوبی تمام چوب

تخته ‌های کف‌ پوش چوبی چوب خالص نسبت به کف‌ پوش‌ های چوبی مهندسی شده باریک ‌تر هستند . چوب سخت به طور کلی دارای درزهای بسیار محکمی بین تخته ها است و طیف وسیعی از رنگ ها و گونه ها نسبت به کفپوش های چوبی مهندسی شده وجود دارد . چوب سخت در هر دو تخته پیش ساخته و تمام شده موجود است .

کفپوش ( پارکت ) تمام چوب با روکش چوب سخت

کفپوش ( پارکت ) تمام چوب با روکش چوب سخت

کفپوش چوبی مهندسی شده

تخته های کف ، با کفپوش های چوبی مهندسی شده عریض تر هستند . برخی از کفپوش‌ های چوبی مهندسی شده از پیش ساخته شده دارای لبه ‌های کمی اریب هستند که شیارهای کمی بین تخته ‌ها ایجاد می‌ کند ، در حالی که کفپوش‌ های چوب سخت معمولاً دارای درزهای بسیار محکمی بین تخته ‌ها هستند . کفپوش های چوبی مهندسی شده تقریباً همیشه به صورت پیش ساخته فروخته می شوند و طیف محدودتری از رنگ ها و گونه های موجود نسبت به چوب سخت وجود دارد .

پارکت چوبی

بهترین چوب برای ظاهر :

 

کدام نسخه از کفپوش های چوبی را ترجیح می دهید ، واقعاً این امر به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد .

هزینه ها :

چوب سخت

قیمت یک متر مربع پارکت تمام چوب بلوط 

چوب سخت پیش ساخته به طور متوسط ​​حدود …… تومان در هر متر مربع تا ….. متر در هر مترمربع است . بدلیل نوسان قیمت ها نمیشود یک قیمت ثابت برای پارکت های چوبی مشخص کنیم ولی حدودی برای شهریور 1401 در تهران هر متر مربع کفپوش چوب بلوط با ضخامت 2 سانتی متر  برای هر متر مربع تحویل درب کارخانه با رنگ حدود 4 میلیون تومان است . بسته به گرید چوب این قیمت بالا و پایین دارد .

چوب سخت مهندسی شده :

قیمت پارکت مهندسی چوب بلوط 

کفپوش های چوبی مهندسی شده اندکی ارزان تر از چوب سخت است . محدوده معمولی کفپوش های چوبی مهندسی شده ……  تا ……. تومان  به ازای هر متر مربع است .

پارکت چوب مهندسی شده با لایی 2 میل بلوط حدود قیمت از متری 1.5 میلیون الی 3 میلیون تومان  .  اطلاعات بیشتر را از   اینجا    مشاهده کنید . 

بهترین چوب برای هزینه : چوب سخت مهندسی شده

برای هر دو نوع کفپوش ، کار نصب می تواند …… تا …… تومان به ازای هر متر مربع ، بسته به هزینه های کارگری غالب در منطقه شما و پیچیدگی چیدمان اتاق ، اضافه شود .

طول عمر :

چوب سخت

چوب سخت جامد معمولا حداقل 30 سال و تا 100 سال دوام می آورد ، زیرا می توان آن را چندین بار سمباده زد و دوباره به آن پرداخت .

چوب مهندسی شده

کفپوش های چوبی مهندسی شده معمولا بین 20 تا 30 سال دوام می آورند .

بهترین برای طول عمر : چوب سخت

از آنجایی که ساختار چوبی جامد آن اجازه می دهد تا چندین بار سمباده و صاف شود ، کفپوش های از چوب سخت زمانی که به طول عمر خود می رسند ، روی آن ها نشان داده می شوند . اگر تصمیم خود را صرفاً بر اساس طول عمر می‌گذارید ، طول عمر یکی از معایب چوب مهندسی شده است . اگرچه می توانید ، 30 سال را هنوز یک بازه زمانی مناسب در نظر بگیرید .

راحتی و صدا :

چوب سخت

چوب سخت دارای خواص صوتی بهتری نسبت به چوب مهندسی شده است . چگالی آن طنین را جذب می کند در حالی که سختی آن صدا را به طور مساوی در سراسر اتاق پخش می کند . کفپوش های چوبی معمولاً با چسب یا میخ چسبانده می شود و آن را ثابت نگه می دارد . هنگامی که برای اولین بار نصب می شود ، کف چوب های سخت با نشستن تخته ها می ترکد و جیرجیر می کند . اگر بعد از چند ماه هنوز صدای جیر جیر می ‌شنوید ، ممکن است کف زیرین ناهموار یا مشکل نصب ضعیف داشته باشد .

همانطور که از نامش پیداست ، چوب سخت زیر پا سخت است . نسبت به سایر سطوح ، مانند کاشی یا بتن ، نرم تر است ، اما در مقایسه با کفپوش های چوبی مهندسی شده شناور ، کف چوبی مهندسی شده شناور نرم تر است .

چوب مهندسی شده

کف ‌های چوبی مهندسی ‌شده معمولاً « شناور » هستند  ، به این معنی که روی یک طبقه موجود به هم چسبیده ‌اند ، بدون اینکه چسب یا میخ آن‌ ها را نگه دارد . طبقات شناور معمولا پژواک یا صداهای کلیک دارند و راه رفتن روی زمین را به تجربه ای پر سر و صدا تبدیل می کند . چوب سخت مهندسی شده صداها را به خوبی همتای چوب سخت خود جذب نمی کند ، اما دارای سطح انعطاف پذیری است ، به این معنی که همچنان مقدار قابل توجهی وزن و سر و صدای زیادی را جذب می کند ، به خصوص اگر برای قرار دادن یک لایه زیرین آکوستیک با کیفیت بالا هزینه بیشتری صرف کنید .

مواظب کفپوش ‌های مهندسی شده ارزان‌ تر باشید که با استفاده از درجه ضعیف تخته سه لا با روکش چوب سخت ساخته شده ‌اند . آنها مستعد عیوب فراوانی هستند ، مانند شکستن و جدا شدن تخته سه لا . تخته سه لا برای کفپوش های محکم و قفلی ایده آل نیست ، زیرا گاهی اوقات شل می شوند . ساییدگی و پارگی منظم ممکن است باعث شل شدن کف شود و باعث ایجاد جیرجیر شود .

بهترین برای راحتی و صدا

بستگی به این دارد که چه چیزی برای شما مهم تر است – کنترل صدا یا نرمی زیر پا . به طور کلی ، کف ‌های چوبی جامد به اندازه کف ‌های چوبی مهندسی شده پر سر و صدا نیستند . با این حال ، کفپوش ‌های چوبی مهندسی شده شناور با کمی جهش ، احساس نرم‌ تری دارند .

مقاومت در برابر آب و حرارت

هر دو نوع چوب سخت در برابر حرارت مقاومت خوبی دارند . هیچ یک از مواد برای نصب در مکان های واقعا مرطوب توصیه نمی شود . اگرچه چوب مهندسی شده مقاومت بیشتری در برابر آب دارد اما چوب مهندسی شده ضد آب نیست .

چوب سخت

کفپوش و پارکت چوب سخت

کفپوش و پارکت چوب سخت

چوب سخت برای نصب در برابر دال های بتنی توصیه نمی شود ، زیرا رطوبت از طریق بتن می تواند باعث متورم شدن و تاب برداشتن چوب سخت شود .

چوب مهندسی شده

چوب مهندسی شده عملکردی بهتر در مکان های مرطوب دارد زیرا ساختار تخته سه لا آن را پایدارتر و کمتر مستعد تاب برداشتن می کند . اگر نصب در برابر یک زیر کف بتنی ضروری باشد ، چوب سخت مهندسی شده انتخاب بهتری است .

بهترین برای مقاومت در برابر آب و حرارت : چوب مهندسی شده

کف‌ پوش ‌های چوبی مهندسی شده در اینجا برنده می ‌شوند زیرا پایه تخته ‌لایه آن کم تر در معرض تاب برداشتن ناشی از رطوبت است .

مراقبت و نظافت :

چوب سخت

تمیز کردن این کفپوش با جاروکشی و جاروبرقی ساده ، و تمیز کردن گاه و بیگاه با یک شوینده چوب تایید شده آسان است .

چوب مهندسی شده

مراقبت و تمیز کردن این کفپوش مانند چوب سخت جامد است : جارو کردن یا جاروبرقی و گاهی اوقات مرطوب کردن با تمیز کننده چوب انتخاب مناسبی است .

بهترین برای مراقبت و تمیز کردن 

مراقبت از هر دو نوع کفپوش نسبتاً آسان است و نیاز به جارو کردن و تمیز کردن ساده با تمیز کننده چوب تأیید شده دارد . از استفاده از آب یا بخار برای تمیز کردن هر کف چوبی خودداری کنید .

مراقبت و تمیز کردن پارکت چوبی ( کفپوش )

مراقبت و تمیز کردن پارکت چوبی ( کفپوش )

دوام و نگهداری :

چوب سخت

چوب سخت جامد در اینجا کمی برتر است ، زیرا می توان آن را چندین بار در طول عمر خود سمباده زد و دوباره به آن پرداخت . کارشناسان صنعت بیان می ‌کنند که دو تا چهار بار سمباده کردن معمول است . اگرچه ، در برخی موارد ، متخصصان کفپوش ادعا می ‌کنند که کفپوش ‌ها تا 12 بار مجدداً روکش می شوند .

به گفته چوب ملی ، تعداد دفعاتی که می توان یک کف معین را سمباده زد بستگی به مهارت فردی که کف را سمباده می کند ، نوع تجهیزات مورد استفاد ه، ضخامت لایه سایش باقیمانده و مسطح بودن کف دارد .

چوب مهندسی شده

چوب مهندسی شده را می توان تنها یک یا دو بار قبل از اتمام لایه چوب سخت سطحی ، سمباده کرد .  تخته ای از چوب سخت ممکن است جامد باشد ، اما چوب مهندسی شده ممکن است گاهی قوی تر از چوب سختی باشد که ممکن است در نظر داشته باشید . چوب مهندسی شده از چندین لایه عمود بر هم ساخته شده است که چوب را محکم می چسباند .

بهترین چوب برای دوام و نگهداری : چوب سخت

می ‌توان این چوب را چندین بار در طول عمر خود سمباده زد و دوباره به آن پرداخت . فرم‌ های از پیش ساخته شده هر دو طبقه بادوام ‌ترین شکل ‌ها هستند ، زیرا دارای یک روکش سخت و کاربردی در کارخانه هستند که بسیار خوب است . تمام کفپوش های چوبی می توانند هر چند سال یک بار از تجدید پوشش لاک سطح بهره مند شوند .

نصب و راه اندازی :

چوب سخت

کف ‌پوش ‌های چوبی جامد با سیستم زبانه و شیار نصب می‌ شوند که در آن هر تخته از طریق زبانه ‌هایی در لبه ‌های تخته‌ ها به سطح زیرین میخ می ‌شوند .

چوب مهندسی شده

برخی از کفپوش ‌های چوبی مهندسی شده نیز با همان روش ‌های میخ‌ کشی مورد استفاده برای چوب سخت نصب می ‌شوند ، اما فرم ‌هایی با لبه ‌های « کلیک قفل » نیز وجود دارند که می ‌توانند به‌ عنوان « کف شناور » نصب شوند . کف ‌پوش‌ های چوبی مهندسی شده را می ‌توان روی یک زمین بتنی نیز چسباند . اکثر دست سازان ، نصب کفپوش های چوبی مهندسی شده را آسان تر می دانند .

بهترین برای نصب : چوب سخت مهندسی شده

دست سازان متوجه می ‌شوند که کار کردن با قالب‌ های کلیک قفل یا چسباندن چوب مهندسی شده آسان ‌تر از روش ‌های میخ‌ کشی مورد استفاده برای چوب سخت است .

کفپوش های چوبی مهندسی شده معمولا بین 20 تا 30 سال دوام می آورند .

از آنجایی که ساختار چوبی جامد آن اجازه می دهد تا چندین بار سمباده و صاف شود ، کفپوش های جامد از چوب سخت زمانی که به طول عمر می رسند ، روی آن اثراتی ظاهر می شوند .

اندازه ها :

چوب سخت

تخته های کفپوش چوبی استاندارد دارای ضخامت 13 سانتی متر ، عرض 12 سانتی متر هستند و در طول های مختلف از 36 تا 252 سانتی متر فروخته می شوند . ضخامت ها و عرض های دیگر نیز در دسترس هستند ، اگرچه کفپوش های چوب سخت به ندرت بیش از  12 سانتی متر عرض دارند .

چوب سخت مهندسی شده

تخته های چوب سخت مهندسی شده اغلب نازک تر هستند و تخته هایی با ضخامت 25 سانتی متر تا 48 سانتی متر سانتی متر رایج هستند . چوب مهندسی شده در تخته های بسیار پهن تر ، تا  21 سانتی متر ، و طول آنها معمولاً 36  تا 180 سانتی متر موجود است .

بهترین برای اندازه ها

در اینجا هیچ برنده خاصی وجود ندارد مگر اینکه ترجیح خاصی برای تخته های باریک تر داشته باشید (در این صورت چوب سخت برای شما ترجیح داده می شود ) یا تخته های پهن تر ( در این صورت کفپوش های چوبی مهندسی شده انتخاب بهتری خواهند بود ) .

ارزش فروش مجدد :

چوب سخت

از نظر ظاهری ، چوب سخت جامد تفاوت قابل توجهی با چوب مهندسی شده ندارد ، اما متخصصان املاک و مستغلات و خریداران بالقوه خانه ممکن است برای طول عمر بیشتر ،  کفپوش چوبی جامد را در نظر بگیرند .

چوب سخت مهندسی شده

کفپوش ‌های چوبی مهندسی شده به ندرت پیش کی ـید که برای خریداران بالقوه قابل قبول نباشند ، اگرچه آنها ممکن است تشخیص دهند که این کف‌ ها طول عمر کم تری دارند .

بهترین برای ارزش فروش مجدد : چوب سخت

کف ‌پوش ‌های چوبی جامد را می ‌توان چندین بار در طول عمر خود سمباده زد و دوباره به آن پرداخت . فرم‌ های از پیش ساخته شده هر دو طبقه بادوام ‌ترین شکل ‌ها هستند ، زیرا دارای یک روکش سخت و کاربردی در کارخانه هستند که بسیار خوب است . تمام کفپوش های چوبی می توانند هر چند سال یک بار از تجدید پوشش لاک سطح بهره مند شوند .

اثرات زیست محیطی :

چوب سخت

چوب سخت  جامد نسبت به همتای مهندسی شده خود به درختان بیشتری برای برداشت نیاز دارد . با این حال ، کفپوش‌های چوبی سخت همچنان گزینه ‌ای سازگار با محیط‌ زیست هستند اگر از طرف تامین ‌کننده ‌ای مسئول تهیه شوند . چوب ‌های سختی که به ‌طور پایدار به دست می ‌آیند ، توسط شورای نظارت بر جنگل تأیید شده ‌اند .

مزایای چوب سخت جامد این است که عمر طولانی تری نسبت به چوب مهندسی دارد و می توان آن را بیشتر روی سطح متصل کرد و نیازی به تعویض مکرر ندارد . چوب سخت جامد را می توان بازیافت و مجدداً مورد استفاده قرار داد یا برای ساخت چوب های مهندسی شده از آن استفاده کرد ، همچنین زمانی که در پایان عمر خود باید دور انداخته شود ، 100% زیست تخریب پذیر است .

چوب سخت مهندسی شده

چوب سخت مهندسی شده در مقایسه با سایر انواع کفپوش ، سازگار با محیط زیست و پایدار است . چوب مهندسی شده نسبت به چوب های سخت جامد کم تر از درخت در هر تخته استفاده می کند . برای ساخت تخته های خود از ” باقی مانده ” سایر فرآیندهای تولید چوب استفاده می کند . چوب مهندسی شده فقط یک روکش نازک از چوب سنتی در بالای هسته تخته سه لا یا تخته فیبر خود دارد . همچنین ، روکش به جای برش با اره ، برش داده می شود و باعث کاهش خاک اره و آلاینده های فرعی می شود .

محصولات کفپوش چوبی کامپوزیت مانند چوب مهندسی شده با استفاده از چسب ها و رزین هایی ساخته می شوند که ممکن است از گاز خارج شوند یا حاوی ترکیبات آلی فرار باشند . همچنین ، چوب مهندسی شده در پایان عمر خود به دلیل چسب هایی که برای ساخت چوب استفاده می شود ، تجزیه پذیر نیست . می توان آن را بازسازی کرد و عمر آن را افزایش داد . با این حال ، در نهایت به یک محل دفن زباله ختم می شود و به کوه های زباله ای که برای نسل های آینده باقی مانده است ، اضافه می شود .

بهترین برای تاثیرات محیطی

کفپوش چوبی مهندسی شده درختان را نجات می دهد . درختانی که برای ساخت کفپوش های چوبی استفاده می شوند ، نسبت به درختانی که برای ساخت کفپوش های چوبی مهندسی شده استفاده می شوند ، زمان بیشتری برای رشد نیاز دارند . کفپوش های چوبی مهندسی شده باعث حفظ رشد درختان کُند می شود .

اما طول عمر و پایان عمر چوب مهندسی شده نگران کننده است . از آنجایی که به اندازه چوب سخت زیست تخریب پذیر نیست ، در نهایت به محل دفن زباله می رود . همچنین ، چسب ‌های آن ممکن است برای کیفیت هوا مشکل ایجاد کنند ( اگرچه فشار اخیر برای چسب‌ های کم تر سمی ممکن است باعث کاهش گازهای VOC آن شود ) .

زمانی کفپوش چوبی مهندسی شده به عنوان تقلیدی کم رنگ از چوب سخت در نظر گرفته می شد ، اما بهبود کیفیت محصول این تصور را از بین برده است . چوب سخت ممکن است برای برخی افراد از اعتبار کمی برخوردار باشد و همچنان به عنوان یک انتخاب برتر در بین حرفه ای ها برای افزودن ارزش و دوام باقی می ماند ، اما هزینه کمتر و نصب آسان تر کفپوش های چوبی مهندسی شده باعث برتری آن نسبت به دیگران می شود . علاوه بر این ، چوب مهندسی شده از چوب سخت کمتری استفاده می کند ، واقعیتی که برای مصرف کنندگان آگاه از محیط زیست جذاب است .

کالمات کلیدی : چوب چوب سخت چوب مهندسی شده

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :

https://www.thespruce.com/laminate-vs-hardwood-flooring-how-they-compare-1821870

عکس پارکت چوب مهندسی .

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

پارکت و کفپوش چوب بلوط مهندسی شده

کفپوش و پارکت چوب کاج , تخته کاج روسی
کفپوش ها یا پارکت , تفاوت کفپوش و پارکت و لمینت

پارکت

09191210119

مطالب مرتبط با موضوع پارکت و کفپوش چوبی :

وبلاگ پارکت چوبی فن و هنر : 

بهترین ایده های کفپوش و پارکت چوبی ، پارکت چوب مهندسی

بهترین ایده های کفپوش و پارکت چوبی ، پارکت چوب مهندسی

بهترین ایده های کفپوش و پارکت چوبی تمام چوب و چوب مهندسی شده ، براورد قیمت انواع کفپوش و پارکت چوبی ، ساخت و تولید انواع کفپوش و پارکت چوب مهندسی بلوط ، پارکت چوبی، قیمت پارکت تمام چوب

23 نوع مختلف کفپوش و پارکت چوب سخت ( نوع ، سبک ، لبه ، ابعاد )

23 نوع مختلف کفپوش و پارکت چوب سخت ( نوع ، سبک ، لبه ، ابعاد )

بنابراین اگر شما انتخاب کفپوش و پارکت خود را به چوب سخت محدود کرده اید باید موارد دیگری را هم مدنظر بگیرید . همیشه انتخاب آسان نیست زیرا چوب سخت می تواند گران باشد .

مدل و براورد قیمت پارکت بلوط

مدل و براورد قیمت پارکت بلوط

قیمت پارکت چوبی با نصب ، قیمت پارکت چوبی متری چند ؟ قیمت پارکت چوب بلوط ، پارکت چوب مهندسی ، قیمت هر متر پارکت ، محاسبه و براورد هزینه انواع پارکت چوب سخت با نصب و رنگ در تهران

کفپوش پارکت چیست؟

کفپوش پارکت چیست؟

کفپوش چوبی پارکت اولین بار در اواخر قرن هفدهم در فرانسه معرفی شد . بلوک های چوبی پارکت دارای ابعاد ثابت هستند ، بنابراین می توان آنها را در الگوهای هندسی پیچیده قرار داد . آنها نشانه ای از کیفیت و مهارت هستند و سال هاست که محبوبیت آنها در حال افزایش است .

معرفی انواع کفپوش چوبی

معرفی انواع کفپوش چوبی

اگر در حال بازسازی خانه خود هستید ، به احتمال زیاد دوست دارید کفپوش چوبی را حداقل در یکی از اتاق های خود داشته باشید . کفپوش چوبی ظاهری جاودانه دارد و گرمای فوق العاده ای به خانه می بخشد .

بهترین چوب برای پارکت چیست؟

بهترین چوب برای پارکت چیست؟

بلوک های پارکت معمولاً بلوط، افرا یا راش هستند، اما چوب های تیره تری مانند گردو، ساج و ونگه را نیز خواهید یافت. اکنون می‌توانید کفپوش‌های پارکت مهندسی شده را بخرید که نصب آن راحت‌تر است و قیمت مناسب تری دارند .

WhatsApp us