بعد از سونا چه کنیم؟ این در واقع یک سوال بسیار مهم است. من در مورد آنچه باید بخورید یا بنوشید صحبت نمی کنم، من در مورد چیزهایی صحبت می کنم که باید برای رفاه سونا خود انجام دهید. در این مقاله نکات بسیار مفیدی را جمع آوری کرده ام که همه باید بدانند.

بعد از سونا چکار کنیم
بعد از سونا چکار کنیم

بعد از سونا چه کنیم؟

من مطمئن هستم که برخی از خوانندگان من با این نکات آشنا هستند و حتی ممکن است بپرسید که آیا لازم است در مورد آنها بحث کنید. با این حال، من متوجه شده ام که افراد زیادی در مورد این مراحل نسبتاً اساسی نمی دانند و (باید اعتراف کنم) آنها به راحتی ذهن شما را از بین می برند.

سازنده سونا خشک

حتی وقتی برای اولین بار سونای خودم را گرفتم مطمئن نبودم چه کار کنم. به خصوص، به این دلیل که شریک آلمانی من توصیه های کاملاً متناقضی به من داد. وقتی شروع به جمع آوری نکات برای این مقاله کردم، در واقع لحظاتی با لامپ داشتم: البته! این کار را چگونه و چرا انجام می دهید!

من اولین عید خود را هنگامی که در یک تابستان در کلبه ای در فنلاند ماندم داشتم. آنها یادداشت کوچکی در سونا داشتند که می گفت بعد از اتمام کار باید چوب بیشتری روی آتش بگذارید.

دلیل جالب این بود که شما باید چوب بیشتری برای سوناتونتو بگذارید (“وروجک سونا” موجود اساطیری قدیمی فنلاند است که از سوناهای مردم مراقبت می کند). با این حال، دلیل کسل کننده تر و رسمی تر این بود که اجازه می دهد سونا پس از استفاده به درستی خشک شود.

تفاوت‌هایی بین سونای برقی و اجاق‌های چوبی وجود دارد، اما قوانین اصلی برای هر دو وجود دارد.

ساخت سونا خشک و براورد قیمت
ساخت سونا خشک و براورد قیمت

این کاری است که باید بعد از سونا انجام دهید:

وقتی کارتان تمام شد، چوب بیشتری روی آتش بگذارید. اگر اجاق برقی دارید، مطمئن شوید که سونای شما 20 تا 30 دقیقه بعد از خروج از آن گرم بماند.
تمام سطل ها و ملاقه ها را خالی کنید. آنها را وارونه کنید و روی نیمکت ها بگذارید یا در قسمت دوش نگه دارید.
هر بار که به سونا رفتید، نیمکت ها یا دیوارها را آبکشی نکنید!
تمام درها و پنجره ها را ببندید، این به خشک شدن مناسب سونا کمک می کند.
تمام “آشغال ها”، به عنوان مثال برگ های توس که روی زمین افتاده اند را بردارید و تمیز کنید.
دریچه هوا را نبندید، حتی ممکن است در صورت امکان آن را بیشتر باز کنید.
این نکات باید به سالم نگه داشتن سونا، جلوگیری از کپک و میکروب ها و باکتری های ناخواسته و همچنین جلوگیری از ترک خوردن نیمکت ها کمک کند. و البته، به این معنی است که شما همیشه یک سونا تمیز و با ظاهری تازه خواهید داشت که به آن بازگردید.

امیدوارم این مقاله چه باید کرد بعد از سونا برای شما و سونا مفید باشد. با این نکات، سونای شما در شرایط خوب ماندگاری بیشتری دارد.


مطالب مرتبط با موضوع سونا خشک :

WhatsApp us