چوب های نراد , ویژگی های چوب نراد

درختانی که چوب های نراد از طریق آن ها بریده و تولید می شوند، درختانی سوزنی برگ هستند. درخت های نراد نمی توانند آب و هوایی را که سرد است تحمل کنند. همچنین درخت های نراد  خاک هایی که خشک و بیش از حد مرطوب می باشند را نمی توانند تحمل کنند. در نتیجه درخت های نراد در خاک هایی با ویژگی هایی که در بالا گفته شد نمی توانند رشد کنند و در این گونه خاک ها از بین می روند.

قیمت روز چوب نراد روسی

چوب های نراد –  نوعی از درخت های نراد

چوب های نراد -  نوعی از درخت های نراد
چوب های نراد – نوعی از درخت های نراد

چوب های نراد چه نوع چوب هایی هستند؟

چوب های نراد انواعی از چوب های خاص هستند، و از درخت های همیشه سبز به دست می آیند. چوب های نراد از درختان نراد به دست می آیند. و از طریق کنده درخت های به دست آمده از درخت های نراد به شکل های مختلف بریده و ذخیره می شوند.

آشنایی با انواع چوب و کاربرد آنها

جنس چوب های نراد

درخت هایی که چوب های نراد از آن ها بریده و تولید می شوند، انواعی از درخت های سخت هستند. چوب های نراد با توجه به این که از انواع درخت های سخت تولید می شوند، ولی هیچ گونه مقاومتی در برابر پوسیدگی و حشرات ندارند.

شکل چوب های نراد

همان طور که می دانید، چوب های مختلف در بازار به شکل های مختلفی عرضه می شوند،؛ ممکن است چوب های درخت های مختلف فقط به یک شکل مخصوص تولید شده باشند یا ممکن است این چوب ها در شکل های مختلفی تولید شده و در بازار چوب عرضه شوند.

چوب های نراد به طور معمول به صورت قطعه چوب هایی با شکل مستطیل تولید می شوند. این قطعه چوب ها که به شکل مستطیل  شکل تولید می شوند، پس از بریده شدن، در بازار چوب به همان شکل مستطیل عرضه می شوند.البته ممکن است چوب های نراد مانند بسیاری از قطعه چوب های دیگر در شکل های مختلفی نیز تولید شوند.

همچنین قطعه چوب های نراد در اندازه ها و ابعاد مختلفی نیز بریده می شوند و به شکل ها و اندازه های تولید شده در بازار چوب عرضه می شوند. 

چوب چهار تراش کاج روسی

استفاده از چوب های نراد

همان طور که در بالا گفته شد، چوب های نراد هیچ گونه مقاومتی از خود در برابر آسیب های مختلف و پوسیدگی نشان نمی دهند. چوب های نراد به دلیل داشتن این ویژگی، برای استفاده شدن در محیط بیرون مناسب نیستند. از این رو از آن ها بیشتر برای تولیدات و مصارف خانگی استفاده می شود.

کاربرد های مختلف و متداول چوب های نراد

شاید بخواهید بدانید این چوب های نراد به دست آمده از این درخت های جالب و شگفت انگیز، در چه صنایع و کارهایی استفاده می شوند و کاربرد چوب های نراد در مصارف و تولیدات چیست؟ با ما در ادامه این مطلب برای یافتن پاسخ پرسش های خود همراه باشید. چوب های نراد نیز مانند انواع مختلف چوب های دیگر در صنعت چوب کاربرد دارند. در ادامه مطلب زیر به بررسی برخی از کاربرد های مختلف و متداول چوب های نراد می پردازیم.

استفاده از چوب های نراد در الوار ساختمانی

الوار ساختمانی همان طور که از نام آن ها پیداست، قطعه چوب هایی هستند که در ساختمان سازی به کار می روند. چوب های نراد که به شکل قطعه چوب هایی با اندازه ها و ابعاد مختلف تولید می شوند، می توانند به عنوان الوار ساختمانی در ساختمان سازی ها یا تولیدات داخلی و معماری داخل خانه ها استفاده شوند. همان طور که در مطالب بالا گفته شد، این چوب های نراد برای استفاده در مصارف و تولیدات داخلی و خانگی بسیار مناسب هستند.

چوب های نراد، آلاچیق ساخته شده از چوب های نراد

چوب های نراد، آلاچیق ساخته شده از چوب های نراد
چوب های نراد، آلاچیق ساخته شده از چوب های نراد

استفاده از چوب های نراد برای ساخت دیوار های داخلی

حتماً شما هم تا به حال دیوار هایی را در مکان های مختلف دیده اید که به جای استفاده از سیمان یا آجر های زیاد، از چوب ساخته شده اند. دیوار هایی که از چوب ساخته می شوند بیشتر برای تولیدات داخلی یا مصارف خانگی کاربرد دارند. این دیوار های از جنس چوب، بیشتر برای جدا کردن دو قسمت از یک خانه یا یک محل استفاده می شوند. برای ساختن این دیوار های چوبی که در مورد آن ها صحبت کردیم، از چوب های نراد استفاده می شود.

استفاده از چوب های نراد به عنوان دیوار های چوبی زمانی مناسب است که بخواهیم بعد از تمام شدن ساخت یک خانه یا یک محل، قسمت هایی از خانه یا محل مورد بحث را از هم جدا کنیم. این دیوار های چوبی ساخته شده از چوب های نراد بعد از تمام شدن کار باعث زیبایی و چشم نوازی خانه یا محلی می شوند که از این چوب ها در آنجا استفاده شده است.

  استفاده از چوب های نراد در صنعت کاغذ سازی

همان طور که می دانید، برای ساختن کاغذ ها از چوب درخت ها استفاده می شود و ما سال هاست این جمله را می شنویم که با صرفه جویی در استفاده از کاغذ، از قطع شدن درخت های مختلف جلوگیری کنید. کاغذ ها در طی مراحل خاص از بریده شدن درخت های مختلف در مکان های متفاوت جهان به دست می آیند و مورد مصرف ما قرار می گیرند. از چوب های نراد نیز برای ساختن کاغذ استفاده می کنند. می شود گفت که چوب های به دست آمده از درخت های نراد از مناسب ترین انواع چوب ها برای تولید کاغذ هستند. 

استفاده از چوب های نراد در تخته های دو لایه و سه لایه

از چوب های نراد برای ساختن تخته های چوبی استفاده می کنند. تخته های چوبی اغلب به صورت دو لایه، سه لایه یا لایه های مرکب ساخته می شوند. این تخته های دو لایه و سه لایه ساخته شده از چوب های نراد، در کار خانه ها طی عمل های مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند. برای تولید تخته های دو لایه یا سه لایه با استفاده از چوب های نراد،  چوب های تک لایه ی به دست آمده از آن ها با استفاده از چسب های مخصوص به یکدیگر می چسبانند. عمل چسب زدن این تک لایه های چوب نراد باید با فشار زیادی انجام شود تا تخته های دو لایه یا سه لایه به دست آمده مقاومت لازم را داشته باشند.

چوب های نراد –  تخته ی لایه ای ساخته شده از چوب های نراد

چوب های نراد -  تخته ی لایه ای ساخته شده از چوب های نراد
چوب های نراد – تخته ی لایه ای ساخته شده از چوب های نراد
کابرد تخته های دو لایه و سه لایه ی تولید شده از چوب های نراد

تخته های دو لایه و سه لایه تولید شده از چوب های نراد برای استفاده در دکوراسیون بسیار مناسب هستند. همچنین از تخته های دو لایه و سه لایه می توان برای ساختن وسایلی در فضای بیرون از خانه نیز استفاده کرد.

استفاده از چوب های نراد در ساخت اسباب و ابزار مختلف

چوب های نراد از جمله چوب های مناسب برای ساخت اسباب و ابزار مورد نیاز هستند. به عنوان مثال: می توان از چوب های نراد برای ساخت صندوقچه های کوچک استفاده  کرد.

چوب های نراد – یک نوع صندوق چوبی ساخته شده از چوب های نراد

چوب های نراد - یک نوع صندوق چوبی ساخته شده از چوب های نراد
چوب های نراد – یک نوع صندوق چوبی ساخته شده از چوب های نراد
رنگ به خصوص چوب های نراد

همان طور که می دانید، همه ی چوب های موجود در بازار رنگ های به خصوص خود را دارند. چوب های نراد طیف رنگی متفاوتی دارند. طیف رنگی چوب های نراد از رنگ کرم روشن، شروع شده و به رنگ قهوه ای مایل به صورتی ختم می شود. چوب های نراد با توجه به رنگ های روشن و به خصوصی که دارند بیشتر مورد پسند هستند و در ساخت ابزار و ایجاد فضای دلباز کاربرد دارند.

چوب های نراد –  چوب نراد با رنگ کرمی

چوب های نراد -  چوب نراد با رنگ کرمی
چوب های نراد – چوب نراد با رنگ کرمی

   چوب های نراد – ، چوب نراد با رنگ قهوه ای مایل به صورتی

   چوب های نراد - ، چوب نراد با رنگ قهوه ای مایل به صورتی
چوب های نراد – ، چوب نراد با رنگ قهوه ای مایل به صورتی
درخت های نراد، درخت های جهانی

کمتر زمانی پیش می آید که درختی وجود داشته باشد که در تقویم نامی از آن درخت برده شود و روزی با نام این درخت نام گذاری شده باشد. درخت های نراد از معدود درخت هایی هستند که   در تقویم میلادی یک روز را به خود اختصاص داده اند. روز 18 ژوئن با نام جهانی روز درخت های نراد نام گذاری شده و این نام گذاری باعث تبدیل شدن درخت های نراد به درخت های جهانی شده است.

استفاده  از درخت های نراد به عنوان درخت کریسمس   

درخت های نراد نیز ویژگی های منحصر به فردی دارند. درخت های نراد به دلیل برگ های جالب و منحصر به فردشان به عنوان درخت های تزئینی، از جمله درخت کریسمس به کار می روند. برگ های درخت های نراد به دلیل بوی خوش و دلپذیری که دارند، برای مورد استفاده قرار گرفتن به عنوان درخت های تزئینی یا درختان کریسمس بسیار مناسب هستند. همچنین برگ های درختان نراد در مدت زمان دیرتری خشک می شوند، که این نیز یکی از ویژگی های منحصر به فرد درخت های نراد است.

قیمت چوب نراد به روز , خرید اینترنتی چوب روسی , لیست قیمت چوب روسی , فروش چوب تهران , چوب روس, تخته روسی
قیمت چوب نراد به روز , خرید اینترنتی چوب روسی , لیست قیمت چوب روسی , فروش چوب تهران , چوب روس, تخته روسی

نویسنده: رحیم نعمتی لیمائی

مطالب مرتبط با انواع چوب کاج :

با تشکر از توجه شما

WhatsApp us