مزایای سونا

فواید اتاق سونا و اتاق های تیم اغلب توسط بسیاری از افراد غافل می شود که آنها را به عنوان راهی ساده برای آرامش و باز کردن عقب می بینند. اگرچه اتاق های سونا و استیم بخوبی بدن و ذهن شما را آرام می کنند ، اما مزایای دیگری نیز دارند که غالباً توسط کاربران نادیده گرفته می شوند.

مدل سونای خشک , ساخت سونا , ایده های جالب اتاق سونای خشک
مدل سونای خشک , ساخت سونا , ایده های جالب اتاق سونای خشک

1.) پوست را پاک می کند: بخار به پاکسازی ناخالصی های پوست کمک می کند و به طور بالقوه می تواند برای درمان آکنه استفاده شود. همچنین به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند که می تواند درخشش سالم به پوست ببخشد و باعث زیبایی و زیبایی پوست شما شود.

مزایای سونا
مزایای سونا

2.) تنش را تسکین می دهد: گرمای ناشی از سونا پایان های عصبی شما را تسکین می دهد و همچنین عضلات شما را شل می کند. یک مزیت کمتر شناخته شده سونا و اتاق بخار این است که می توانند درد مفاصل را به حداقل برسانند ، همچنین درد سردرد را به دلیل گرمای زیاد محیط به حداقل می رسانند.

سونا مادون قرمز , سونای خشک
سونا مادون قرمز , سونای خشک

3.) سموم را از بین می برد: گرمای اتاق سونا و بخار باعث می شود بدن شما عرق کند. عرق کردن بدن مواد زاید را تسکین می بخشد و مشخص است که نشستن در سونا یا اتاق بخار برای حدود بیست دقیقه می تواند بدن را از عرق و فرآورده های زباله روز خلاص کند.

4-) استرس را کاهش می دهد: گرمای ناشی از سونا باعث می شود بدن اندورفین و سایر مواد شیمیایی “احساس خوبی” را آزاد کند که باعث کاهش احساس استرس در بدن می شود. بسیاری از افراد بعد از ترک سونا و اتاق بخار احساس جوان سازی و آرامش می کنند و آماده مقابله با بقیه روز هستند.

سونای خشک
سونای خشک

5-) آرامش پس از تمرین: عضلات ورزش بعد از تمرین به منظور ارتقاء بهبودی سریع و سالم به شدت نیاز به آرامش دارند. هنگامی که ماهیچه های شما شل می شوند این روند بهبودی که برای دستیابی به عضلات حیاتی است تسریع می شود و عضلات شما با سرعت بیشتری رشد می کنند.

6.) آیا می توان به کاهش وزن کمک کرد: بازدیدهای مکرر از اتاق بخار یا سونا به طور بالقوه می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا معروف است که می تواند از وزن آب خلاص شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که این جایگزین رژیم و ورزش متعادل نیست و در عوض چیزی است که باید در کنار هر دو مورد استفاده شود.

7.) سینوس ها را باز می کند: گرما از سونا و اتاق بخار باز می شود و غشاهای مخاطی را در اطراف بدن شما باز می کند. بسیاری از افراد می توانند متوجه مخاط شل کننده آن شوند و هنگام ورود به اتاق بخار یا سونا بلافاصله می توانند نفس بکشند. با این حساب می توان از سونا و اتاق بخار نیز برای کمک به سرماخوردگی استفاده کرد ، زیرا می توانند سینوسهای مسدود شده را متوقف کرده و به تنفس کمک کنند.

8.) جریان خون سالم را ترویج می کند: مویرگ های بدن وقتی در معرض گرمای سونا یا اتاق بخار قرار می گیرند که باعث می شود خون به راحتی و به راحتی در بدن جریان یابد ، اکسیژن را به تمام نواحی بدن که به آن نیاز دارند انتقال می دهد.

9) می تواند انعطاف پذیری را افزایش دهد: کشش منظم عضلات سفت قبل از ورود به سونا یا اتاق بخار می تواند باعث شود گرما به عضلات خسته و سفت شما نفوذ کند و آنها را روان تر و سست تر کند.

10) می تواند سرگرم کننده باشد!: رفتن به سونا یا اتاق بخار کاری نیست که به تنهایی انجام شود. این چیزی است که می تواند با دوستان سرگرم کننده و اجتماعی باشد ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا ضمن دریافت چندین مزایای سلامتی ، به صحبت و تعامل بپردازید.

در اینجا در ورزش استون هر دو اتاق سونا و بخار 7 روز در هفته برای همه باز است.

به بدنسازی بپیوندید

به بدنسازی بپیوندید

بخار و سونا بخار خود را با یک تمرین بدنسازی ترکیب کنید تا احساس جوان سازی کنید.

شنا ، سونا و بخار

شنا ، سونا و بخار

مطالب مرتبط با سونای خشک :

WhatsApp chat